В Україні сформовано новий уряд
12 березня 2010
11 березня 2010 року на засіданні Верховної Ради було проголошено про створення нової правлячої коаліції під назвою «Стабільність і реформи», до складу якої увійшли фракції Партії регіонів, Компартії, Блоку Литвина, а також декілька народних депутатів з блоку НУНС, БЮТ та позафракційні. У той же день Рада призначила Миколу Азарова прем'єр-міністром України і затвердила новий склад Кабінету міністрів.
Нова коаліція складається з 235 депутатів. На формування уряду в парламенті пішло лише 15 хвилин за узгодженого і організованого голосування представників парламентської більшості. Кандидатура Миколи Азарова на посаду керівника уряда не викликала подиву навіть серед опозиції. Однак, представники БЮТ звинуватили парламентську більшість в порушенні Конституції України, відмовилися визнавати легітимність нового уряду і оголосили про перехід в опозицію. Частина фракції НУНС також оголосила про перехід в опозицію, але не виключила співпрацю з новим урядом з деяких питань. Оцінка правомірності формування нового уряду була скерована до Конституційного Суду України.
Більшість міністрів в новому уряді є колишніми соратниками Януковича і вже працювали в його уряді. Найбільш одіозним виявилось призначення на посаду міністра освіти Дмитра Табачника відомого, на думку опозиції, своїми українофобськими заявами. Оголошення про його призначення було зустрінуте свистом з лав опозиції і вже наступного дня з'явився законопроект про його відставку, який, проте, очевидно не набере більшості в парламенті. Іншим суперечливим призначенням виявилась кандидатура Валерія Хорошковського на посаду голови СБУ, проти кандидатури котрого виступив один з комітетів Верховної Ради.
Джерела
[ред.]- {{{автор}}}. «Старі обличчя в новому уряді України». «Бі-бі-сі», 11 березня 2010
- {{{автор}}}. «Фотогалерея: Новий Кабмін. Комбінація за 3 години». «Кореспондент», 11 березня 2010