Перейти до вмісту

Газпром скорочує поставки газу в Україну

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 березня 2008

Офіційний представник Газпрому повідомив, що домовленості щодо погашення українського боргу перед російською компанією не були досягнені. Зокрема Газпром звинувачую Нафтогаз України у споживанні неоплаченого газу і стверджує, що Україна ще винна 1,5 мільярдів доларів за спожитий газ. Тому що ситуація з оплатою заборгованності зайшла у глухий кут, речник компанії заявив, що Газпром почне зменшувати поставки газу на 25% з 3 березня. У свою чергу представники української компанії заявили, що не визнають ніяких боргів перед Газпромом.

Декілька днів раніше президенти Росії Володимира Путін і України Віктор Ющенко досягли домовленості про виплату заборгованності, але деталі залишался неврегульованими. Речники Газпрому заявили, що були готові продовжувати перемови протягом вихідних. Заступник прем'єр-міністра України заявив, що гроші на рахунок Газпрому вже були перераховані і що документи, які підтверджують сплату були відправлені до представництва компанії. Питання, щодо того, чи гроші від посередників поступили на рахунки російської компанії, є власне, справою самої компанії, заявив Віктор Ющенко.

Раніше, суперечки між Росією і Україною у газовій галузі призвели до скорочення поставок російського газу у Європу. У зв'язку з цим, західні коментатори звинувачували Москву у використанні газу у якості інструменту політичного тиску.

Джерела[ред.]