Газпром скорочує поставки газу в Україну

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

1 березня 2008

Інші новини Росії
Місцерозташування Росії

Карта, що показує місце розташування Росії

Також завітайте на портал «Росія»
Росія

Офіційний представник Газпрому повідомив, що домовленості щодо погашення українського боргу перед російською компанією не були досягнені. Зокрема Газпром звинувачую Нафтогаз України у споживанні неоплаченого газу і стверджує, що Україна ще винна 1,5 мільярдів доларів за спожитий газ. Тому що ситуація з оплатою заборгованності зайшла у глухий кут, речник компанії заявив, що Газпром почне зменшувати поставки газу на 25% з 3 березня. У свою чергу представники української компанії заявили, що не визнають ніяких боргів перед Газпромом.

Декілька днів раніше президенти Росії Володимира Путін і України Віктор Ющенко досягли домовленості про виплату заборгованності, але деталі залишался неврегульованими. Речники Газпрому заявили, що були готові продовжувати перемови протягом вихідних. Заступник прем'єр-міністра України заявив, що гроші на рахунок Газпрому вже були перераховані і що документи, які підтверджують сплату були відправлені до представництва компанії. Питання, щодо того, чи гроші від посередників поступили на рахунки російської компанії, є власне, справою самої компанії, заявив Віктор Ющенко.

Раніше, суперечки між Росією і Україною у газовій галузі призвели до скорочення поставок російського газу у Європу. У зв'язку з цим, західні коментатори звинувачували Москву у використанні газу у якості інструменту політичного тиску.

Джерела[ред.]