Перейти до вмісту

Гран-прі Австралії 2011. Феттель виграв першу гонку сезону

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 березня 2011


Себастьян Феттель — переможець Гран-прі Австралії 2011.

Старт першої гонки сезону виграв Себастьян Феттель. Чемпіон світу з перших же метрів почав відриватися від суперників і вже через два кола у нього була перевага в три секунди. А ось позаду відбулися серйозні зміни.

Марк Веббер стартував набагато краще Льюїса Гамільтона, але пілот «Макларен» дотримався внутрішній траєкторії до початку першого повороту і зберіг за собою другу позицію. Позаду ж опинився Віталій Петров, який знову продемонстрував відмінний старт — він пройшов Алонсо і Баттона, які вели очну боротьбу за місце. Для Фернандо ця боротьба закінчилася не дуже добре — він виїхав за межі траси і пропустив ще декількох суперників, опустившись на восьме місце.

Перша значима боротьба в гонці була між Массою і Баттоном. Пілот «Макларен» був явно швидше і дуже агресивно атакував, але всі спроби Феліпе припиняв. Тим не менш, Баттон не думав здаватися, але все це закінчилося для нього не дуже добре. На 11-му колі Дженсон пішов у атаку в задній швидкісний шикані, але отримав відсіч від Масси і змушений був зрізати поворот. Баттон з-за цього вийшов на п'яте місце, а ось Феліпе дещо сповільнився і через пару поворотів пропустив також Алонсо, який ішов слідом за цією парою. Але незабаром Баттон отримав своє покарання — проїзд по піт-лейн позбавив його п'ятого місця.

До початку другої хвилі піт-стопів загострилася боротьба за третє місце. Алонсо почав скорочувати відставання від Петрова і Веббера. Першими на другий піт пішли Веббер і Алонсо, а от Віталій вирішив залишитися на трасі. Це вело до того, що у Петрова мало бути два піт-стопа, а у його суперників — три. Через це він і отримав перевагу. На 26-му колі Веббер вдруге пішов на піт, це ж через коло зробив і Алонсо, а на 41-му колі пара пілотів заїхала на третій піт за тією ж схемою. Щоправда, тепер вже Алонсо був попереду. За одне коло на вільній трасі іспанець зумів вичавити максимум і опинився попереду Марка.

Боротьби за лідерство на останніх колах не вийшло. Був момент, коли Гамільтон скоротив відставання від Феттеля, але це було пов'язано більше з круговими, ніж з реальною швидкістю пілотів. У результаті Себастьян впевнено довів справу до своєї першої перемоги в ранзі чемпіона світу.

Ну а в боротьбі за очки відбулися ще маленькі і великі сюрпризи. Баттон, який втратив час з-за проїзду по піт-лейн, пішов ще на два піт-стопи і фінішував на шостому місці. А по ходу справи він знову здолав Массу. Правда, Феліпе після цього поїхав на свою третю зупинку і в кінці змушений був боротися лише за пару очок.

Себастьян Феттель впевнено виграв гонку, здобувши 11-ту перемогу в кар'єрі. Льюїс Гамільтон фінішував другим, а Віталій Петров піднявся на третю сходинку подіуму — це найкращий результат у кар'єрі росіянина.

Перша трійка провела гонку з двома піт-стопами — знос гуми Pirelli виявився не таким великим, як багато хто вважав, принаймні на австралійській трасі.


Джерела[ред.]