Громрада при Львівській ОДА влаштувала фейковий піар на Вікіпедії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 січня 2020

Будівля Львівської ОДА

4 січня 2020 року прес-служба Громадської ради при Львівській обласній адміністрації поширила матеріал про Андрія Болюбаша, посилаючись на неправдиві твердження.

У 2019 році Андрій Болюбаш був переобраний головою Громради при Львівській ОДА, від якої на початку нового 2020 року було поширено інформацію про визнання, якими буцімто нагородила Болюбаша Вікіпедія. Прес-служба повідомила, що «авторитетний американський сайт опублікував статтю про Андрія Болюбаша, де зокрема його визнано наймолодшим головою та таким, що показує найкращі результати роботи в Україні серед усіх голів громадських рад при ОДА». Повідомлення з'явилось невдовзі від моменту створення такої сторінки в українській Вікіпедії.

Вже за два тижні після такої промоційної акції від громадської ради, статтю у Вікіпедії про Болюбаша не знайти, а перехід за посиланням сповіщає про видалення статті. Виглядає, що прихильники чи помічники Болюбаша не стали заглиблюватись у правила написання статей у Вікіпедії, оскільки у редакторів та адміністраторів Вікіпедії знайшлись підстави для її видалення. Серед причин — невідповідність критеріям значимості осіб у Вікіпедії.

Та й сама заява про те, що Вікіпедія зробила заяву є неправдивою. Твердження про най-най якості Болюбаша належать виключно тому редактору, який додавав про нього інформацію. Вікіпедія наповнюється без централізованого плану та офісу, заяв тут просто нема кому робити — керує Вікіпедією також спільнота волонтерів-редакторів, а твердження в ній мають бути нейтральними та підтверджуватися джерелами.

Заангажовану новину поширила низка львівських ЗМІ: galinfo.com.ua, leopolis.news, vgolos.com.ua. Чи спростує Громаська рада свою заяву, покаже час.

Джерела[ред.]