Дебати «Роботодавці vs. Студенти»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 вересня 2008

16 вересня 2008 року у Культурно-мистецькому центрі Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулися дебати «Роботодавці vs. Студенти» між представниками компаній ВАТ «САН ІнБев Україна», «Джей Ті Інтернешнл Україна» та OTP Bank Ukraine і командою студентів – членів міжнародних молодіжних організацій «AIESEC» та «Європейський молодіжний парламент – Україна».

Метою заходу було виявити невідповідності в очікуваннях студентів та роботодавців одне від одного та окреслити шляхи їх подолання.

Фахівці в галузі управління та розвитку персоналу стверджують, що талант лишатиметься найважливішим корпоративним ресурсом найближчі 20 років. Тому питання ефективної взаємодії із талановитими працівниками і, зокрема, студентською молоддю є вкрай актуальним для провідних українських компаній. За даними дослідження компанії PRAVDA Research, розрізнені очікування є ключовою проблемою між працедавцями та студентами. У зв’язку з цим залучення молодих співробітників у компанії та старт успішної кар’єри для студентів значно ускладнюються.

Формат модерованих дебатів студентів та роботодавців було обрано, як такий, що дозволяє кожній зі сторін висловити свою позицію та виявити шляхи подолання протиріч, які можуть виникати при працевлаштуванні молодих спеціалістів, і особливо – студентів без досвіду роботи. Подібний формат заходу є інноваційним в обговоренні цієї проблеми.

До команди роботодавців увійшли Ярослава Смірна, національний директор з людських ресурсів ВАТ «САН ІнБев Україна», Філіп Рибаков, HR-директор «Джей Ті Інтернешнл Україна», та Оксана Волошина, керівник управління по роботі з персоналом OTP Bank Ukraine. Кожна компанія-учасниця зацікавлена у залученні талановитої студентської молоді та має багато можливостей для студентів – як стажувань, так і працевлаштування.

Команда студентів складалася із Анастасії Яновицької, ММГО «Європейський молодіжний парламент - Україна», В’ячеслава Пивоварника та Ярослава Лисака, ВМГО «АЙСЕК в Україні», котрі представили не лише свій досвід взаємин із роботодавцями, але й узагальнену позицію організацій та ВНЗ, які вони представляли.

Протягом трьох раундів дебатів у форматі «студент vs. роботодавець» кожна сторона відстоювала свою позицію та пропонувала шляхи вирішення непорозумінь між студентами та працедавцями. Зокрема, представники команди студентів наголошували на необхідності більш чіткої комунікації з приводу можливостей, що компанії пропонують студентам. Також, вважають студенти, представники компаній мають впливати на освіту, проводити лекції та практичні заняття в університетах задля наближення вмінь та навичок студентів до реальних потреб бізнесу. Особливу увагу студентська команда приділила проблемам молоді у регіонах, детстарт кар’єри є більш ускладненим, ніж в столиці.

Команда роботодавців поділяє думку, що для студентів важливо адекватно оцінювати власні навички та здібності і не боятися починати кар’єру у провідних українських компаніях, адже вони пропонують великий спектр можливостей навіть для студентів без досвіду. ВАТ «САН ІнБев Україна», «Джей Ті Інтернешнл Україна» та OTP Bank Ukrainе мають різноманітні програми для студентів, що дозволяють поєднувати роботу із навчанням, та орієнтуються на розвиток талантів. Представники компаній наголосили, що велика кількість співробітників, які прийшли на роботу ще студентами, змогли всього за кілька років побудувати успішну кар’єру.

У дебатах також взяли участь незалежні експерти – фахівці з управління персоналом, представники вищих навчальних заходів, студенти та члени молодіжних організацій, завданням котрих було підсумувати дискусію та визначити найбільш ефективні шляхи гармонізації стосунків між роботодавцями та студентами. Усі сторони дебатів погодили, що діалог між студентами та роботодавцями має продовжуватися й надалі, тоді співпраця стане більш конструктивною та взаємовигідною.

Дебати «Роботодавці vs. Студенти» мають дати початок активній дискусії студентства та представників бізнесу з приводу подолання непорозумінь та оптимізації відносин.


Джерела[ред.]