Перейти до вмісту

Державний переворот в Гондурасі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 червня 2009

Тегусігальпа, Гондурас - Два військових підрозділи чисельністю близько 200 солдатів о 5:45 за місцевим часом заарештували президента Гондурасу Мануеля Селайю в його резиденції. За словами свідків подій та власного секретаря президента його було відразу ж доставлено до військово-повітряної бази і відвезено за кордон, до сусідньої республіки Коста-Ріка. Пізніше парламент країни своїм рішенням позбавив президента повноважень і призначив голову Конгресу Роберто Мічелетті тимчасовим президентом.

Захоплення президента відбулося за декілька годин до проведення референдуму, який мав затвердити зміни до Конституції, що викликало значні суперечки в парламенті і в судовій системі країни. Верховний суд Гондурасу визнав проведення референдуму, який мав продовжити термін президентства Селайї антиконституційним.

Коментуючи події з Коста-Ріки, усунений президент Селайя охарактеризував події як державний переворот. У свою чергу, Хосе Мігель Інсульса скликав екстрене засідання Постійної ради ОАД для обговорення нинішньої ситуації в Гондурасі. Європейський Союз та уряди Венесуели і Болівії охарактеризували інцидент як "військовий переворот". Уго Чавес звинуватив США у організації заколоту, але Сполучені Штати офіційно спростували ці звинувачення і теж визнали події у Гондурасі переворотом і наголосили, що визнають Мануеля Селайю законним президентом країни.

Між тим, у Тегусігальпі Верховний суд країни визнав дії військових законними і такими що припинили проведення референдуму забороненого попереднім рішенням суду. У самому Гондурасі зберігається відносний спокій, на підтримку усуненого президента Селайї відбулася невелика демонстрація. Сам Селайя заявив, що має намір виконувати обов'язки президента з-за кордону.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику:
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: