Джон Маккейн і Гілларі Клінтон перемогли у праймеріз супервівторка

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 березня 2008

У вівторок, 4 березня 2008 р. у США відбувся вирішальний тур проміжних виборів кандидатів на посаду президента США, т. зв. праймеріз. Преса і оглядачі охрестили вибори у ключових штатах країни — Огайо, Техасі, Род-Айленді та штаті Вермонт "другим супервівторком". Ці вибори виявилися вирішальними не тільки для республіканців, але й для демократів.

Як і очікувалося, Джон Маккейн впевнено переміг у цих чотирьох штатах і здобув необхідну кількість голосів депутатів з'їзду республіканської партії, який має відбутися у вересні цього року. Головний суперник Маккейна, колишній губернатор штату Арканзас Майк Хакабі визнав свою поразку і вибув із передвиборчої боротьби. Президент США Джордж Буш до цього часу тримався осторонь передвиборних перегонів і підтримував нейтралітет, але після впевненої перемоги Маккейна оголосив про свій намір підтримати сенатора республіканця. Разом з президентом про підтримку Маккейна повідомили інші члени родини президента — його батько та брат. На середу запланована зустріч Макейна з президентом Бушем у Білому домі, де буде офіційно висловлена підтримка єдиному кандидату на посаду президента США від Республіканської партії.

Другий супервівторок виявився дуже плідним і для Гілларі Клінтон, кандидата на президентське крісло від Демократичної партії. На відміну від республіканців, де номінант вже фактично обраний, кандидати від демократів знаходяться у жорстокій конкуренції. На посаду президента претендують дві своєрідні історичні особи — перша жінка та перший чорношкірий кандидат Барак Обама. До цього часу Обама мав дуже успішну кампанію і перемагав у 12 штатах поспіль. Однак учора, під час виборів супервівторка він зазнав першої невдачі — отримав перемогу тільки у штаті Вермонт і програв вибори у ключових штатах Техасі та Огайо. Перемога у цьому штаті виявилась найприємнішою для Гілларі Клінтон, оскільки згідно відомої у США прикмети жоден кандидат на посаду президента не виграв вибори без перемоги у Огайо. Незважаючи на це, до остаточного вирішення передвиборчої боротьби демократів ще далеко — для остаточної перемоги кандидатові потрібно здобути підтримку принаймні 2025 делегатів на з'їзді Демократичної партії. Обама ще залишається лідером перегонів, але розрив між ним і Клінтон продовжує скорочуватися.


Джерела[ред.]