Перейти до вмісту

Донецькі терористи обстріляли Маріуполь

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 січня 2015 Донецькі терористи вчинили черговий теракт на території Донецької області. Цього разу жертвою було обрано житлові квартали Маріуполя на лівому березі Кальміуса.

В результаті теракту загинуло 30, поранено близько 100 чоловік.

Обстріли було здійснено 24 січня о 9:25. Попадання снарядів були зафіксовані на вул. Київській, між школами № 5 і № 69. За словами місцевих жителів, горіли автомобілі, а в будинках повибивало шибки. Також очевидці повідомили, що снаряд потрапив у район Київського ринку. Удари "Градів" прямим попаданням зруйнували будинки і магазини, зупинки громадського транспорту. Місто затягнуто димом, на вулицях догоряють розкидані знищені авто. Люди масово залишають мікрорайони, які потрапили під обстріл. Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ підтвердили, що обстріл Маріуполя проводився з підконтрольної "ДНР" території. Прокуратура Донецької області кваліфікувала обстріли Маріуполя як теракт.

Президент України з цього приводу сказав таке:

« Ми наголошуємо на тому, що українські спецслужби та силові структури мають неспростовні докази щодо того, хто організував і виконував цю терористичну атаку. Вони є доказовою базою для притягнення до відповідальності організаторів і виконавців. Ми наполягатимемо на визнанні в світі так званих «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями »

Секретар РНБО О.Турчинов сказав таке:

« Сьогодні, 24 січня, російсько-терористичні угруповання, після поразки спроб прорвати оборону українських військових, у кривавому безумстві та злобі обстріляли із систем залпового вогню мирне місто Маріуполь. <…> Сьогоднішній черговий кривавий злочин проти людства, вчинений російськими військовими та повністю контрольованими ними бандами терористів, став прямою реалізацією поставлених Путіним завдань на вчорашньому засіданні Ради безпеки РФ.

Саме на Путіні лежить пряма відповідальність за смерть, кров та страждання українців.

»

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив:

« Умиротворення спонукає агресора до більших актів насильства. Час посилювати нашу політику, застосовану на холодних фактах, а не на ілюзіях. »

З приводу теракту Україна скликала Раду Безпеки ООН. Проте Рада Безпеки вчергове виявилася нездатною до узгодження спільної заяви.

Посилання[ред.]

Джерела[ред.]