Перейти до вмісту

З'їзд «Нашої України» ухвалив рішення про ліквідацію партії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 березня 2013


З'їзд «Нашої України» під головування С. Бондарчука розпустив партію.

ХІІ з'їзд «Нашої України», який проходив у Києві, ухвалив рішення про ліквідацію партії шляхом саморозпуску.

За це рішення проголосувало 267 делегатів з'зду. Ще двоє з них прогололосували проти, а шестеро — утрималися. Всього на з'їзду були присутні 289 делегатів з усіх областей України та Автономної Республіки Крим.

З ініціативою розпуску партії виступили представники обласних та місцевих організацій «Нашої України». З'їзд проводився на вимогу 18 обласних організацій партії, що за Статутом партії є 2/3 складу від усіх обласних організацій партії, — зазначив Сергій Бондарчук, який головував на з'їді партії.

Була створена ліквідаційна комісія, до якої увійшли, серед інших і низка прибічників Віктора Ющенка — Ірина Ванникова, Валентина Руденко, Зіновій Шкутяк та Віра Ульянченко. Її головою було обрано Петра Ющенка — брата Віктора Ющенка.

Крім того, було ухвалено рішення про передання установчих документів, печатки та прапора партії до музею історії Помаранчевої револююції, який знаходиться в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

В той же час Зіновій Шкутяк заявив, що ці збори є нелегітимними, а справжній з'їзд партії відбудеться 18 травня. З аналогічною заявою виступила й Ірина Ванникова[1].

Нагадаємо, що в «Нашій Україні» відбувся розкол партії. 8 лютого на політраді «Нашої України» прихильники Бондарчука виключили з партії Віктора Ющенка. 10 лютого 2013 року оргкоміткт ХІІ з'їзду «Нашої України», який проходив під головуванням Бондарчука, вирішив провести партійний з'їзд 2 березня.

Альтернативна політрада партії пізніше увільнила від обов'язків її голови Сергія Бондарчука і обрала на цю посаду Зіновія Шкутяка. А 23 лютого Сергій Бондарчук був виключений з партії.

Також Сергій Бондарчук заяаив, що має витяг з Мін'юсту України, за яким він залишається головою політради «Нашої України»[2].

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]