Перейти до вмісту

Загострюється протистояння на кордоні між Колумбією і Венесуелою

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

3 березня 2008

2 березня, президент Венесуели Уґо Чавес видав наказ міністру оборони країни направити військові підрозділи танків та авіації до кордону з Колумбією. Таке рішення було викликане військовою операцією колумбійських збройних сил на території сусіднього Еквадору, в результаті якої разом з іншими сімнадцятьма повстанцями було вбито другого за значимістю лідера колумбійської повстанської організації «Фарк» Луїса Едгара Девія Сільва. За словами Чавеса, президент Еквадору теж збирався направити війська до кордону з Колумбією.

Заява Уґо Чавеса відбулася в неділю у прямому ефірі телевізійної програми "Alo Presidente", під час якої він надав наказ направити на кордон з Колумбією військовий контингент у розмірі 10 батальйонів. До того ж, за наказом президента був відкликаний посол Венесуели з Колумбії і закрите посольство у цій країні. Така ж реакція була й уряду Еквадору, який теж відкликав посла з Боготи. За його словами, рішення президента Чавеса була відповіддю на "порушення суверенітету Еквадору". У своїй заяві він також застеріг уряд сусідньої країни, що подібна операція всередині території Венесуели призведе до збройного конфлікту між двома латиноамериканськими країнами.

Незважаючи на те, що атака колумбійських сил відбулася на території Еквадору, заступник міністра оборони Колумбії заперечив порушення територіальної цілісності країни і відповів, що атака була відповіддю на "терористичну діяльність" «Фарк». Це угрупування, повна назва якого іспанською мовою — Революційні Збройні Сили Колумбії протягом останніх 40 років веде збройну боротьбу проти уряду країни. Уряд Колумбії та деякі інші уряди, зокрема США, називають цю організацію терористичною і звинувачують лідерів «Фарку» у спробі силового повалення уряду країни та захопленні заручників.

За оцінкою оглядачів, «Фарк» утримує в джунглях Колумбії близько 750 заручників з різних країни світу. Тільки за останні два місяця, зокрема за пресередництва Уґо Чавеса було звільнено шість з утримуваних людей. Вбитий заступник лідера організації відігравав активну роль у процесі звільнення заручників, котрого Чавес охарактеризував як "доброго революціонера". До того ж, популярний президент Венесуели не погоджуєтья з характеризацією цієї організації, як терористичної і наполягає на тому, що «Фарк» — революційна організація, з якою уряд Колумбії повинен вести перемови.


Джерела[ред.]