Перейти до вмісту

Затримано відомого російського торгівця зброєю

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 березня 2008

Відомого російського торгівця зброєю Віктора Бута було затримано 6 березня 2008 р. у Таїланді. Поліція заарештувала Бута в одному з елітних готелів Бангкоку. Арешт був здійснений за запитом та тісної співпраці американських та тайських спецслужб.

Правоохоронні органи країни звинувачують Віктора Бута у постачанні зброї всупереч ембарго ООН таким терористичним організаціям, як Аль-Каїда, рухові Талібан, ФАРК, а також декільком збройним угрупуванням у кількох збройних конфліктах на африканському континенті. США раніше добивалися екстрадиції Бута з Росії, але росісйське законодавство стояло на перешкоді. Преса нарекла Бута "торгівець смертю", про нього навіть вийшла книга англійського журналіста Стівена Брауна. Образ Віктора Бута, як "торгівця смертю" знайшов своє втілення у американському художньому кінофільмі «Збройний барон».

На пресконференції тайської поліції було повідомлено, що Бут був затриманий за звинуваченнями у спробі укласти договір на постачання зброї терористичним організаціям. Арешт відбувся якраз після того, як Бут завершив перемови із, як він думав представниками повстанського руху ФАРК. Насправді, агенти американських спецслужб слідкували за Бутом вже довгий час і під виглядом представників ФАРК запросили його до Таїланду, де його й було заарештовано. США заявили, що домагатимуться екстрадиції Бута. Про такі ж плани заявила і Росія, яка досі очікує офіційне подання Таїланду про затримку громадянина Росії.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: