Перейти до вмісту

За даними екзит-полів у Раду проходять п'ять політичних партій

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 жовтня 2012

Після закриття виборчих дільниць на виборах до Верховної Ради України за даними декількох екзит-полів до нового складу парламента проходять п'ять політичних партій. Найбільшу кількість голосів за партійними списками отримала Партія Регіонів: від 28% до 31,6%, Обєднана опозиція: від 24,7% до 23,7%, УДАР: від 15,1% до 13,2%, КПУ: від 11,8% до 13%. Найбільшою несподіванкою виборів стало проходження до парламенту Всеукраїнського об'єднання «Свобода», яке отримало від 12,3% до 11% та низький рейтинг партії Україна вперед, яка отримала лише 1,8%.

За попередніми результатами, по партійним спискам більшість у парламенті можуть отримати опозиційні партії — від 117 до 127 місць. Після оприлюднення результатів екзит-полів Віталій Кличко заявив про можливість об'єднаня УДАРу з Батьківщиною та Свободою в одну опозиційну фракцію. У той сами час він заперечив можливіть коаліції з правлячою Партією Регіонів.

За даними Центрвиборчкому явка виборців на виборчі дільниці склала 53,7%. За попоередніми даними фаворитами серед виборців у Києві стала Об'єднана опозиція на другому місці опинилася Свобода, а на сході країни, у Донецькій області Партія Регіонів отримала понад 60%.

Центрвиборчком прогнозує, що остаточні результати виборів будуть оголошені 31 жовтня.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: