Перейти до вмісту

Книгу Ноама Чомскі заборонили в Гуантанамо

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 жовтня 2009

Ноам Чомскі у 2003 році.

Адміністрація американської військової в'язниці в Гуантанамо, на Кубі заборонили книгу відомого американського інтелектуала та дисидента, Ноама Чомскі (Хомського). Книга була пожертвою адвоката з Пентагону одному з ув'язнених на американській військовій базі в бухті Гуантанамо.

Заборонена книга була перекладом арабською мовою книги Чомскі «9 / 11» і була передана в дар бібліотеці в'язниці Гуантанамо разом з іншими 16,000 подарунків. Книга, однак, була відхилена із колекції зі стандартним поясненням, що вона являла собою неприйнятний матеріал для бібіліотеки. Громадський активіст та інтелектуал Ноам Чомскі на це відповів, що: "Подібні заборони іноді трапляються в тоталітарних режимах". Він також припустив, що причиною заборони ймовірно став зміст книги. В книгу увійшла збірка редакційних статей Чомскі написаних для газети Нью-Йорк Таймс. Ця книга арабською мовою ймовірно призначалася для ув'язненого там Алі Хамза аль Бахлула, колишнього прес-секретаря Аль-Каїди. Бахлул відбуває довічне ув'язнення за створення відео промови Усами бен Ладена і його зв'язку з терористичними актами.

Речник ВМС у Гуантанамо відмовився коментувати подробиці про те, чому ця книга була відхилена, але припустив, що книга була заборонена з тим, щоб запобігти "негативному впливові на порядок і дисципліну в таборі". Представник адміністрації також сказав, що з бібліотеки і в майбутньому вилучатимуться книги, які пропагують "анти-американські, анти-семітські, анти-західні" ідеї або які містять "військову тематику", "сцени насильства" або "сексуальні теми".

Джерела[ред.]