Перейти до вмісту

Конференція Wikimedia Polska 2010

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 березня 2010

Національна галерея мистецтв "Захента", в якій проходила конференція
Уряд Товариства Wikimedia Polska

27-28 березня 2010 у Варшаві відбулася п'ята Конференція Wikimedia Polska, організована Товариством Wikimedia Polska. Метою конференції є обмін досвідом користувачів, що беруть участь в творенні проектів Вікімедії та осіб, пов'язаних з проблематикою вільного програмного забезпечення, доступу до знань в інформаційному суспільстві і та діячів у галузі вільної культури.

Серед тем, що розглядалися на конференції були такі:

  • Віртуальна база даних зображень у нейронній мережі, Марек Островський (Варшавський університет, творець найбільшої в Європі панорами міста)
  • Wikibooks, Міхал Скомпський
  • Warszawikia, Миколай Венгер
  • Ius Internet - регламент вікі-спільноти і майбутнє права в мережі, Жанна Кулеша (Лодзький університет)
  • Вільна культура - вільне мистецтво?, Кшиштоф Севіч (Creative Commons Polska) i Пьотр Вагловський

У перший день конференції відбулося також вручення призів Pro Wikimedia 2010. Того ж дня відбулось вільні збори Wikimedia Polska, на яких було переобрано чинного голову та інших членів правління цієї організації. Другого дня окрім доповідей відбулися майстер-класи з питань творення статей у Вікіпедії про твори мистецтва з колекції Національної галереї мистецтва "Захента" та майстер, що мали назву "Вікіпедисти, до справи!".

На конференцію були запрошені також представники фондів Вікімедіа з України та Росії. Зокрема російська вікіпедистка Анастасія Львова представила проект "зв'язність", який у 2007-2010 роках використовувався на російській, а з 2009 - успішно використовується на українській Вікіпедії. У вільний час між виступами учасників конференції представники делегацій обговорювали перспективи подальшої співпраці відділень фонду наших трьох країн, обмінювались досвідом діяльності.

Джерела[ред.]