Лідер опозиції переміг на виборах у Тайвані

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

22 березня 2008

Лідер опозиці, колишній мер Тайпею, Ма Інцзю переміг на виборах у Тайвані. З 58,45% голосів він отримав впевнену перемогу над своїм опонентом із націоналістичної партії Франком Се Чантином. Перемога лідера опозиції була підтверджена ЦВК Тайваню.

Ма стояв на чолі декількох партій Тайваню — так званої «блакитної опозиції», які здебільшого дотримувалися збереження статус-кво на острові. Ця коалиція отримала перемогу над т. зв. «зеленою коалицією», з числа націоналістичних партій, які виступають за повну незалежність Тайваню від Китаю. На чолі «зеленої коаліції» стояв Франк Се Чантин – колишній прем'єр країни.

Ма Інцзю народився у Гонгконзі, навчався на юридичному факультеті Гарвардського університету, був постійнним мешканцем США. Після перемоги у виборах він має приступити до виконання своїх обов'язків у травні 2008 року. Перемога Ма означає кінець восьмирічного періоду, коли на чолі Тайваню стояли націоналісти, на меті яких завжди була незалежність Тайваню від Китаю. На відміну від попередньої адміністрації Ма Інцзю заявив, що намагатиметься врегулювати економічні відносини з Китаєм, збільшити кількість контактів між населеннями обох країн та добитися перегляду правил щодо залучення тайванських інвестицій в Китаї. Незважаючи на це, він рішуче видкинув намагання офиційного Китаю розглядати Тайвань, як частину однієї держави.

Разом з виборами президента, мешканці острова також брали участь у двох референдумах про майбутнє Тайваню: пропозиції приєднатися до ООН та до інших міжнародних організацій. За даними центрвиборчкому країни обидва референдуми не набрали необхідної кількості голосів.


Джерела[ред.]