Перейти до вмісту

Надзвичайний стан у Вірменії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 березня 2008


1 березня, близько восьмої години вечора за київським часом президент Вірменії Роберт Кочарян ввів окремим указом надзвичайний стан в країні. Надзвичайний стан триватиме до 20 березня 2008 року. Таке рішення президента було викликане безладами в столиці країни — Єревані. 1 березня під час розгону опозиційної демонстрації постраждало більш як 30 чоловік. Десятеро з демонстрантів опинилися у лікарні, у тяжкому стані. Раніше в результаті зіткнень з поліцією загинуло вісім чоловік.

Демонстрації опозиції були викликані невдоволенням результатів виборів 19 лютого цього року, на яких лідер опозиції та колишній президент країни Левон Тер-Петросян зазнав поразки і опинився на другому місці після Сержа Саркісяна. Результати виборів були оскаржені у Конституційному Суді країни, який прийняв цю справу до розгляду. Тим часом демонстрації зі звинуваченнями у фальсифікаціях не припинялися протягом двох тижнів. За даними поліції 1 березня пікетувальники були озброєні і їм була висунута вимога залишити центральну площу Єревана. За допомогою водометів більшість мітингуючих була розігнана, однак певний час продовжувалися зутички з правоохоронними органами, лунали постріли.

З критикою дій вірменської влади виступила ОБСЄ, однак парламент країни на позачерговому засіданні схвалив введення надзвичайного стану. Незважаючи на це, певна кількість мітингуючих все ще залишалась на вулицях столиці. За даними інформаційних агенств, зіткнення з поліцією мали місце також перед посольством Франції, де згуртувалися деякі демонстранти. Вулиці міста патрулюються усиленими підрозділами поліції.

Джерела

[ред.]