Наталії Вітренко остаточно відмовили у реєстрації кандидатом у президенти

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 листопада 2009

20 листопада 2009 року колегія суддів Вищого адміністративного суду України остаточно відмовила лідеру Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко у реєстрації кандидатом у Президенти України. Колегія суддів на своєму засіданні розглянула апеляційну скаргу Наталії Вітренко та ПСПУ на рішення Центральної виборчої комісії і суду нижчої інстанції і у своєму рішенні також підтримала відмову від реєстрації лідера ПСПУ кандидатом у президентських виборах 2010 року.

Раніше, 11 листопада у своєму рішенні ЦВК відмовила Вітренко у реєстрації, оскільки на їх думку, реєстраційні документи подані лідером ПСПУ не відповідали вимогам виборчого законодавства. Зокрема, Наталія Вітренко не внесла повну суму грошової застави, що вимагається від кандидатів у президенти.

16 листопада Вітренко оскаржила рішення ЦВК у Київському апеляційному суді, але суд відмовився визнати недійсним постанову ЦВК і підтвердив відмову у реєстрації. Апеляція у Вищому адміністративному суді України і відмова від реєстрації там також викликала бурхливу реакцію Вітренко і її прихильників у суді — лідер ПСПУ та її представники на знак протесту пошматували брошури Конституції України і заявили про порушення норм міжнародного права і рішень Конституційного суду України.


Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: