На Прикарпатті відзначили 102-гу річницю від дня народження Степана Бандери

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 січня 2011

1 січня на Івано-Франківщині урочисто відзначили 102-гу річницю від дня народження провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери.

"У 102 річницю від Дня народження Провідника Української Нації Степана Бандери особливо пророчими стають слова Великого Українця: "Провідна лінія націоналістичного шляху – повноцінна українська національна революція, а не протирежимний спротив-резистанц". Встановлення промосковського окупаційного режиму, політичні репресії, тотальна українофобія, що панують в Україні лише підтверджують думку, що без здійснення національної революції в Україні не вдасться побудувати суспільний лад на засадах національної та соціальної справедливості", - заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок під час урочистостей з нагоди 102-ї річниці з дня народження Степана Бандери у селі Старий Угринів на Івано-Франківщині.

Також на віче прибули ветерани Української повстанської армії, народні депутати України, керівники області і районів та міст Прикарпаття, делегації з районів, лідери політичних партій та громадських організацій, жителі села, які поклали вінки і квіти до пам’ятника «лицареві духу й звитяги». Промовці називали С. Бандеру «героєм нашої нації, великим сином України», ставили його ім’я в один ряд з такими синами українського народу, як Симон Петлюра, Євген Коновалець, Роман Шухевич та сотнями інших «героїв, між якими існує найтісніший ідейний зв’язок». Учасники віча поклали вінки та квіти до пам’ятника С. Бандери і оглянули хату, де народився майбутній провідник ОУН, а у відреставрованому приміщенні Меморіального музею Степана Бандери ознайомилися з новими експозиціями.

Після обіду в Івано-Франківську пройшла святкова хода вулицями міста до Європейської площі, де біля пам’ятника С.Бандері відбулося віче. Там теж священики різних конфесій відслужили поминальну панахиду.

Джерела[ред.]