Новий глава УГКЦ зійшов на престол

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 березня 2011

У Києві в Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася інтронізація новообраного глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослава (Шевчука). Церемонія введення на престол почалася з хресної ходи від церкви Благовіщення Богородиці до головного w:храму українських греко-католиків - Патріаршого собору Воскресіння Христового.

У хресній ході взяли участь священики з усіх єпархій та екзархатів УГКЦ, а також ієрархи церкви, w:митрополити та w:єпископи. Завершував процесію одягнений в архієрейські ризи новообраний предстоятель w:УГКЦ w:владика Святослав.

Напередодні, після оголошення про вибір глави церкви, кардинал Любомир (Гузар) вже передав владиці Святославу літургійні відзнаки верховного архієпископа - енколпіон (медальйон з образом Ісуса Христа), панагію (невелика ікона із зображенням Богородиці) і w:хрест. Під час інтронізації владиці Святославу передали патріарший жезл і митру (головний убір).

Своє предстоятельське богослужіння w:владика Святослав почав молитвою входження на престол. Центральним літургійним моментом інтронізації, за візантійською традицією, є обряд посаження на горне сідалище, під час якого митрополити і старші єпископи тричі зводили владику Святослава на престол глави УГКЦ, верховного архієпископа Києво-Галицького, w:митрополита w:Київського, єпископа Кам'янець-Подільського. На завершення владика Святослав проголосив своє перше патріарше слово. Нового главу УГКЦ надалі літургійно будуть величати як патріарха.

На інтронізацію нового Глави w:УГКЦ прийшов колишній w:президент Віктор Ющенко з дружиною Катериною та голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко. Крім того, у храмі була присутня заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман.

Як повідомлялося, новий глава УГКЦ Святослав Шевчук був обраний більшістю голосів учасників виборчого синоду УГКЦ. Після офіційного підтвердження з Ватикану, яке було отримано 25 березня, w:єпископ, обраний главою УГКЦ, дав обіцянку ревно виконувати свої обов'язки.

До обрання главою УГКЦ патріарх Святослав (Шевчук) був апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (w:Аргентина), хоча народився і духовну освіту отримав в Україні.

Джерела[ред.]