Опозиція протестує проти затримання Колесникова

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

11 квітня 2005 В ніч з суботи на неділю в Маріїнському парку української столиці були встановлені намети протестуючих проти затримання голови донецької облради Бориса Колесникова.

Для мешканців наметового містечка понеділок розпочався з візиту великої кількості міліціонерів. Невдовзі до наметового містечка приїхали і народні депутати Нестор Шуфрич та Віталій Хомутиннік. За даними нардепів міліціонери прибули для ліквідації наметів, але представник правоохоронних органів впевнив Шуфрича, що ніякої акції проти мешканців наметового містечка не планується, а візит правоохоронців плановий.

Але пізніше стало відомо, що київська міська держадміністрація не дала дозволу на проведення акцій у Маріїнському парку. Представник «Союзу молоді регіонів України» повідомив, що отримав відповідь з відділу внутрішньої політики КМДА про те, що встановлені в парку намети «є малими архітектурними формами, у зв'язку з чим, адміністрація не дає дозволу на встановлення наметів в Маріїнському парку».

Тим часом лідер «Партії регіонів» Віктор Янукович вже декілька днів поспіль погрожує всеукраїнськими страйками, перекриттям важливих автомагістралей та залізничних колій. Все це він планує робити під назвою «Україна без Ющенка». Вперше повідомлення про акцію «Україна без Ющенка» з'явилось ще у суботу, 9 квітня, але й досі ніяких тисяч протестуючих прибічників Януковича не має. Тим паче їх не має і по всій Україні. Найбільша кількість протестуючих збирається у традиційних біло-блакитних регіонах України — Харкові, Донецьку, Луганську та в Криму.

Віктор Янукович бажає привернути увагу до справи Колесникова не тільки внутрішній «ринок», а й всесвітньо відомих осіб, а саме до учасників «круглих» столів з урегулювання політичної кризи в листопаді 2004 року. До них пан Янукович звернувся з відкритим листом в якому йдеться про порушення прав і свобод громадян в Україні та про політичні розправи над однодумцями Януковича. Слід привести декілька цитат з цього листа:
«При всій умовності історичних паралелей, це нагадує ситуацію, коли французька революція починала з проголошення Декларації прав людини, а закінчувала пануванням терору.
Фальшивими виявилися декларації нової влади щодо забезпечення свободи слова і прав людини. Проводяться масові звільнення прихильників Януковича з роботи, ведеться незаконна люстрація. Створюються чорні списки неугодних. Робиться спроба закривати непідконтрольні владі телевізійні канали.»

«На наше переконання, в Україні розв'язано терор проти політичних опонентів нинішньої влади. Людей не просто позбавляють роботи, оголошують ледь не ворогами народу – їх позбавляються будь-якої перспективи бути повноправним членом суспільства.»

«Вже сьогодні тисячі людей виходять на вулиці, щоб висловити протест проти влади, яка почепила на них ярлики сепаратистів, порушників закону.
Завтра їх можуть бути сотні тисяч.
Якщо вчасно не спинити організоване владою "полювання на відьом", Україна може опинитися на порозі чергової революції.»

«Пам'ятаючи про шляхетну місію, з якою Ви тричі прибували в Україну, аби зберегти громадянський мир, закликаємо Вас силою свого високого авторитету попередити небезпеку чергового протистояння, спровокованого невиваженими кроками офіційного Києва в питаннях внутрішньої політики.
На жаль, мушу висловити особливу стурбованість тим фактом, що офіційні представники міжнародних організацій, які мали б сприяти у подальшому виконанні Вашої місії, фактично саботують продовження процесу посередництва й примирення двох сторін, а реально – двох половин роз'єднаного народу. Особливо неприховано це виглядало під час недавнього візиту в Україну спостерігача ПАРЄ Ханни Северінсен, яка, зустрівшись з новою владою, відмовилася від переговорів з лідерами опозиції. Після подібних дій твердження, що й Ваша місія зводилася лише до одностороннього втручання у внутрішній конфлікт на боці одного з кандидатів, звучать усе частіше.»

Зараз в парку біля Маріїнського палацу встановлено 18 наметів, в яких мешкає близько 70 осіб.

Сьогодні Борису Колесникову було пред'явлене офіційне звинувачення у здирництві.

Джерела[ред.]