Перша прес-конференція нового держсекретаря

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

9 вересня 2005

Щойно закінчилася перша прес-конференція Олега Рибачука на новій посаді.
Під час основної частини новий держсекретар повідомив 4 основних принципи, за якими буде здійснюватися робота Секретаріату Президента.

  1. Інформаційна політика Секретаріату президента буде відкритою. Регулярні зустрічі, відсутність закритих тем, іноді серйозно, іноді іронічно. Пан Рибачук не вірить, що за часів його попередника з приміщення на Банковій хтось телефонував у ЗМІ і казав, як висвітлювати ту чи іншу тему, але в будь-якому випадку за його часів таких речей ніхто не буде робити.
  2. Суспільне телебачення. Олег Рибачук сказав, що Президент хоче побачити публічний конкурс проектів про те, як потрібно створювати суспільне телебачення. Ще він пообіцяв, що конкурс на посаду керівника НТКУ також буде публічним, «Там не буде людини, яка буде зручна нам, яка буде бездумно або беззаперечно виконувати те, що ми скажемо», - додав пан Рибачук.
  3. Влада та бізнес. «В Секретаріаті президента, який ви небезпідставно ще називаєте адміністрацією, не буде людей, які будуть пов'язані з бізнесом напряму. Не побачити ви їх і в уряді».
  4. Взаємодія влади та ЗМІ. Позиція Олега Рибачука: жодна річ не є закритою. Якщо є підстави для критики влади, треба критикувати. Від тепер не має закритих тем. Держсекретар згадав і про один з минулих скандалів, пов'язаний з прибутками Президента та його родини. «Обидві сторони зробили з цього висновок. Ви не побачите цей автомобіль, за моїми даними його вже немає. І я хочу попередити "данайців, дари пріносящіх", не підставляйте Президента».

Під кінець загальної частини прес-конференції Олег Рибачук розповів про зустріч Президента з керівниками парламентських фракцій, яка відбулася трохи раніше. Пан Рибачук навів приклад з історії Німеччини, коли після поразки у II світовій війні німецька економіка зазнала жахливого удару і було підписано Угоду (пакт) про стабільність. За словами Рибачука зараз Президент України намагається знайти порозуміння в парламенті та підписати таку угоду. Головне в цій угоді — не має нічого важливішого за Україну і її добробут. Щоб не сталося так, що уряд вносить проект бюджету, парламент провалює, до березня влада протягує в ручному режимі, потім вибори… А що далі - нікому не зрозуміло. Олег Рибачук впевнений, що зараз є всі шанси сформувати таку угоду. Далі держсекретар, вже відповідаючи на запитання журналістів, сказав, що наступний бюджет буде бюджетом росту: «Таке доручення Президент дав в.о. прем'єра».

Запитання журналістів[ред.]

Наступна частина прес-конференції була не менш цікавіша, адже присутні журналісти мали багато гострих запитань, які виникли і вчора, і ще раніше.

На закид журналістки, що до Банкової повертається "кучмізм" Рибачук відреагував дуже гостро і пожартував, що якщо на Банкову щось і повертається, то це "ленінізм", бо день народження пана Рибачука приходиться на 22 квітня.
Про стосунки Президента з Тимошенко та Порошенко, Олег Рибачук сказав наступне: «Це був клуб однодумців. Порошенко з Тимошенко разом об'їздили всю країні під час президентської кампанії. Ніхто не винен, що після її закінчення таке сталося. Для Президента це було дуже болюче рішення (маючи на увазі рішення про відставку, - ВікіНовини)».

«Ви не побачите мене у виборчих списках у парламент наступного року, я не є членом "Народного союзу Наша Україна", я не подавав заяви», — відповів Олег Рибачук на запитання про передачу справ його попередником та стосунки Олександра Зінченка з "НСНУ".

Інші цікава відповідь пана Рибачука була на запитання "Чи не боїться Президент, що Тимошенко буде в опозиції до нього?". «Якщо Ви вважаєте, що це було рішення Президента, який боїться, то я не знаю, яке Вам треба рішення». Також, відповідаючи на це запитання, Олег Рибачук зазначив, що вирішення цих питань зайняло так багато часу, так як Президент хвилювався за перемогу демократичних сил на наступних виборах у парламент.

А завтра Олег Рибачук планує влаштувати своєрідну презентацію своєї родини та Секретаріату. З ранку він відвезе журналістів до свого помешкання, а потім з сім'єю повернеться до Секретаріату, щоб показати ці стіни. «Бо після призначення, моя донька, жінка плакали і казали, що з тих стін повертаються тільки політичні трупи. Така в них (стінах, - ВікіНовини) енергетика», — трохи іронічно сказав Рибачук.


Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Джерела[ред.]