Перейти до вмісту

Петер Леко проти Магнуса Карлсена

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 березня 2008

Офіційно заявлено що з 27 травня до 1 червня буде проходити матч зі швидких шахів між юніором №1 у світі Магнусом Карлсеном та Петером Леко.

Магнус Карлсен проти Петера Леко в Місколч, Угорщина

[ред.]
Петер Леко
Магнус Карлсен

Цього року в Угорщині буде організовано найпрестижніше змагання в Національному театрі Місколчу. Угорський гросмейстер №1 Петер Леко кидає виклик із восьми партій норвезькому вундеркінду, претенденту, Магнусу Карлсену.

Перший матч Петер Леко грав проти Майкла Адамса в 2005 році. Захоплюючий поєдинок закінчився з рахунком 4-4.

У 2006 супротивником Леко був дванадцятий чемпіоном світу із шахів Анатолій Карпов, який протягом своєї кар'єри одержав 166 перемог, установивши рекорд, який схоже не буде побитий у майбутньому. Два лідируючі гравці боролися в новій святині шахів, Національному театрі Місколч. Подія була дуже популярною. Уболівальники в залі й через інтернет вражалися партіями. Домашня сторінка події, www.lekokarpov.hu мала більш ніж три мільйони відвідувачів. Леко зайняв лідерство, вигравши третю партію і зміг зберегти свою перевагу до кінця, перемігши з рахунком 4,5-3,5.

У виконанні серій торік, супротивник нашого гросмейстера і спеціальний гість Місколчу був недавній чемпіон світу Володимир Крамник, що переміг Гаррі Каспарова в чемпіонаті на титул чемпіона світу в Лондоні в 2000 році. Крамник захистив свій титул проти Петера Леко в Бріссаґо, Швейцарія в 2004 році. Восени 2006 року він виграв фінал чемпіонату світу об'єднання титулів проти болгарця Веселина Топалова в тай-брейку. Можна розглядати поєдинок із восьми партій у Місколч як матч-реванш за Бріссаґо, хоча, оскільки це вже трапилося в Будапешті 2001 року, вони збираються грати у швидкі шахи. Ми мали можливість слідувати за блискучим поєдинком між двома гросмейстерами і, до того ж, домашня сторінка матчу —- www.lekokramnyik.hu —- мала більше ніж три з половиною мільйонів відвідувачів. Крамник виграв третю і п'яту партії, Леко міг виграти в шостій, проте, російський гросмейстер переміг поєдинок із рахунком 4,5-3,5.

Обидва гравці були задоволені рівнем гри, Крамник був щасливий від перемоги, яку він описав як боротьба рівних сил. Блискуче змагання, проте показало той факт, що здатність до швидкого прийняття рішень потрібна гросмейстерам, тому що вони мають набагато менше часу для оцінки позиції. Інтуїція і творчий потенціал тому збільшуються в цінності.

Після поєдинків із великими чемпіонами Петер Леко тепер стикається із претендентом Магнусом Карлсеном цього року. Тако само, як і Леко, тільки десять років потому, норвезький вундеркінд став наймолодшим гросмейстером у світі.

У п'ятнадцять він став кандидатом на титул чемпіона світу і закінчив Чемпіонат світу минулого року на третьому місці. У першому винятковому змаганні року у Вейк-ан-Зеє він зачарував шаховий світ своїм твердим першим місцем. Згодом він повторив свій успіх у Лінаресі, закінчивши на другому місці після Вішванатана Ананда.

Леко і Карлсен вперше зустрілися за шахівницею в Меморіалі Таля у Москві 2006 року, де вони зіграли внічию. Після цього вони зіграли одинадцять ігор. Крім 7 нічих Леко переміг у Морелії/Лінаресі минулого року, Корусі в січні й, накінекь, турнірі в Лінаресі цього року.

У швидких шахах у них поки рахунок 1-1: вони зіграли внічию в Чемпіонаті світу зі швидких шахів у Москві.

Відповідно до рейтинг-листа ФІДЕ 2008 січня, Леко займає восьме місце по рейтингу 2753, а Карлсен тринадцяте з 2733 пунктами.

Джерела

[ред.]