Планета Gliese 581g подала сигнал

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

12 жовтня 2010

Інші новини Австралії
Місцерозташування Австралії

Карта, що показує місце розташування Австралії

Також завітайте на портал «Австралія»
Австралія


Нещодавно відкрита планета Gliese 581g[1], умови на якій, на думку астрономів, цілком допускають виникнення життя, може виявитися населена. Австралійський учений Рагбер Бхатал стверджує, що спостерігав в районі Gliese 581g різкі спалахи світла, що нагадують лазер.

Бхатал є учасником міжнародного проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), який ставить за мету пошук позаземного розуму. За його словами, перші світлові сигнали з боку Gliese 581g були помічені ним у грудні 2008 року - за два роки до того, як учені оголосили про відкриття цієї планети.

Тим часом колеги вченого поставилися до його заяв скептично. «Я знаю цього вченого. Коли він вперше розповів про побачене, я попросив у нього подробиці, але він мені їх не надіслав,» - говорить відомий астроном Френк Дрейк, який створив формулу розрахунку кількості позаземних цивілізацій, з якими у землян можливий контакт. - «Я вважаю це дуже підозрілим».

Примітки[ред.]

  1. Нагадаємо, Gliese 581g була відкрита 29 вересня поточного року. Авторами відкриття стали Стівен Вогт з Університету Каліфорнії і Пол Батлер з Інституту Карнегі у Вашингтоні. Gliese 581g є однією з шести планет, які обертаються навколо червоного карлика Gliese 581, який знаходиться на відстані близько 20,5 світлових років від Землі.

Джерела[ред.]