Планета Gliese 581g подала сигнал

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 жовтня 2010


Нещодавно відкрита планета Gliese 581g[1], умови на якій, на думку астрономів, цілком допускають виникнення життя, може виявитися населена. Австралійський учений Рагбер Бхатал стверджує, що спостерігав в районі Gliese 581g різкі спалахи світла, що нагадують лазер.

Бхатал є учасником міжнародного проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), який ставить за мету пошук позаземного розуму. За його словами, перші світлові сигнали з боку Gliese 581g були помічені ним у грудні 2008 року - за два роки до того, як учені оголосили про відкриття цієї планети.

Тим часом колеги вченого поставилися до його заяв скептично. «Я знаю цього вченого. Коли він вперше розповів про побачене, я попросив у нього подробиці, але він мені їх не надіслав,» - говорить відомий астроном Френк Дрейк, який створив формулу розрахунку кількості позаземних цивілізацій, з якими у землян можливий контакт. - «Я вважаю це дуже підозрілим».Примітки[ред.]

  1. Нагадаємо, Gliese 581g була відкрита 29 вересня поточного року. Авторами відкриття стали Стівен Вогт з Університету Каліфорнії і Пол Батлер з Інституту Карнегі у Вашингтоні. Gliese 581g є однією з шести планет, які обертаються навколо червоного карлика Gliese 581, який знаходиться на відстані близько 20,5 світлових років від Землі.

Джерела[ред.]