Поблизу села Перового у Криму завершено будівництво найбільшої сонячної електростанції у світі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

23 грудня 2011

Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна

Відома австрійська компанія Activ Solar завершила четвертий, останній, етап спорудження сонячної електростанції, розташованої поблизу селища Перового у Криму. На цьому етапі до загальної потужності електростанції, яка до цього становила 80 МВт, були додані ще 20 Мвт. Після цього сумарна потужність електростанції Перове перевищує 100 МВт, що робить її найбільшою сонячною електростанцією у світі та ставить її на першу позицію у рейтингу pvresources.com. Слід зазначити, що до цього моменту першу позицію рейтингу посідала канадська сонячна електростанція «Sarnia», що має потужність 97 Мвт.

На площі 200 гектарів, що еквівалентно площі 259 футбольних полів, яку займає електростанція Перове, встановлено понад 440 тисяч кремнієвих фотогальванічних батарей. Потужності цієї електростанції цілком достатньо для того, щоб задовольнити потреби в електроенергії міста Сімферополь, столиці Автономної республіки Крим. А сумарна потужність усіх сонячних електростанцій, що розташовуються на території Кримського півострова, «Перове», «Охотникове» та «Родникове», тепер дорівнює 187,5 МВт, що перевищує позначку у 15 відсотків від загальної енергетичної потреби усього Криму, що становить 1200 Мвт.

З екологічного погляду введення сонячної електростанції Перове в експлуатацію дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 105 тисяч тонн на рік. Крім цього, на будівництві електростанції, що тривало близько семи місяців, було задіяно понад 800 робітників, деяка частина яких залишиться там працювати і надалі, виконуючи роботи з обслуговування та ремонту обладнання станції.

Варто відзначити, що сонячна електростанція Перове є не єдиною українською станцією, що ввійшла до рейтингу pvresources.com. Також у цьому рейтингу наявна ще одна українська сонячна електростанція — «Охотникове», що має потужність 80 МВт.




Джерела[ред.]

«В Україні завершено будівництво найбільшої сонячної електростанції у світі». InfoNova.org.ua, 31 грудня 2011 «Activ Solar завершила 4 фазу сонячної електростанції «Перово»». pv-tech.org, 23 грудня 2011англійська мова