Перейти до вмісту

Повітряний простір Європи закритий через виверження ісландського вулкану

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 квітня 2010

Знімок з космосу: країни північної Європи вкриті хмарами вулканичного попілу

15 квітня 2010 року у багатьох аеропортах Європи панує хаос, десятки тисяч авіапасажирів опинилися у скрутному становищі коли всі рейси у Великої Британії були скасовані через виверження ісландського вулкану Ейяфьятлайокудль. Викинутий під час виверження вулканичний попіл потрапив у атмосферу декількох країн Європи і спричиняє серйозну загрозу для безпеки цивільної авіації. Скасування рейсів та безлад у аеропортах Європи спричинений виверженням є чи не найбільшим з часу терористичних атак 11 вересня 2001 року, коли також було скасовано багато авіарейсів на континенті.

Скасування авіарейсів відбулося в зв'язку з тим, що вулканічний попіл має властивість залишатися певний час на висоті в атмосфері, а також легко потрапляє у двигуни літаків. Попіл у авіаційних двигунах призводить до перегріву та загоряння, що виводить двигуни з ладу. Пошкоджені таким чином двигуни іноді неможливо запустити навіть після виходу з хмар попілу.

Національна служба обслуговування повітряного руху (NATS) заявила, що обмеження повітряного руху будуть залишатися в силі у повітряному просторі Великої Британії до п'ятниці 16 квітня, коли знову буде перевірена безпека повітняного сполучення в країні. Вулканичні хмари також впливають на повітряне сполучення у Скандинавії та інших країнах Північної Європи.

Джерела[ред.]