Перейти до вмісту

Пожежа в московському метрополітені

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 червня 2013

Станція метро «Охотний ряд»
Станція метро «Бібліотека імені Леніна»

О 8:20 на перегоні між станціями московського метрополітену «Бібліотека імені Леніна» і «Охотний ряд» загорівся силовий кабель. Поїзд, який опинився в тунелі в момент події, вдалося доставити до станції «Бібліотека імені Леніна».

Внаслідок пожежі та подальшого задимлення евакуйовано 1,5 тисячі осіб, хоча спочатку повідомлялося про евакуацію 4500 пасажирів. За даними МНС, постраждали близько 45 осіб, семеро з них госпіталізовані, а четверо — доставлені в НДІ швидкої допомоги ім. Скліфосовського. За даними МНС, ліквідувати пожежу вдалося в 9:04.

У прес-службі ГУ МВС по Москві підтвердили, що причина займання — технічна, у зв'язку з несправністю одного з потягів. Станції метро «Охотний ряд», «Луб'янка» та «Комсомольська» були закриті.

Через пожежу було обмежено рух поїздів на Сокольницькій лінії між станціями «Комсомольська» та «Парк культури». У результаті на багатьох станціях метро скупчилася велика кількість пасажирів: зокрема, платформи станцій «Проспект Вернадського» та «Парк культури» (кільцева) були повністю забиті людьми. Десятки тисяч людей запізнилися на роботу, пасажири Сокольницької лінії, вийшовши з метро, змушені були йти вулицею від станції «Парк культури» до «Жовтневої», щоб сісти на поїзд там.

Повністю було перекрито рух автотранспорту на вулиці Велика Дмитрівка. Було пущено безліч додаткових маршрутів наземного транспорту для перевезення евакуйованих пасажирів, проте це не сильно допомогло в даній ситуації. Сотні людей були змушені ловити таксі, щоб дістатися на роботу, незважаючи навіть на те, що у зв'язку з подією деякі таксисти підняли ціни до 1500 рублів за поїздку в центрі міста.

О 10:00 на станцію «Охотний ряд» прибув начальник московського метрополітену Іван Бесєдін, щоб розібратися в ситуації. А метро почало працювати в штатному режимі лише о 14:15.


Джерела[ред.]

російська мова Ця стаття є перекладом з іншомовної сторінки ВікіНовин 5 июня 2013