Померла Клара Лучко

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 березня 2005

На 80 році з життя пішла народна артистка СРСР Клара Степанівна Лучко. Про це повідомила її донька Оксана.

Клара Степанівна Лучко народилася 1 липня 1925 року в українському селі Чутово. Після закінчення школи вступила на акторський факультет ВДІК.

Останній тиждень лікарі дуже рекомендували артистці лягти у лікарню, але вона відмовлялась, бажала закінчити всі справи.

Клара Лучко була справжнім ідеалом багатьох жінок Радянського Союзу. Її краса завжди вражала. Рецепт життя Клари Лучко — завжди допомагати іншим.

Вперше на екрані Клара Степанівна з'явилась, коли їй було 19 років, в фільмі «Молода гвардія». А потім зіграла більше 60 ролей, серед яких робота в фільмах «Кубанські козаки», «Велика родина», «Дванадцята ніч», «Циган», «Скринька Марії Медичі», «Повернення Будулая».

Клара Лучко написала автобіографію «Виновата ли я», вела активну громадську діяльність та постійно брала участь в багатьох культурних заходах та кінофестивалях.

Художній керівник українського національного драматичного театру ім. Івана Франка, народний артист СРСР, Богдан Ступка:
— Скорбота та глибокий жаль вселилися в наші серця від страшної звістки щодо кончини Клари Лучко. Увесь колектив нашого театру скорбує. Це була чудова актриса, красива жінка, любимиця глядачів. Для багатьох наших акторів старшого та середнього покоління вона була гарним товаришем в житті, роботі, на зйомках, а зараз назавжди залишиться у пам'яті не тільки кінотеатральної громадськості України, але й всього українського народу.

Джерела[ред.]