Перейти до вмісту

Правляча коаліція в Киргизії розпалася

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 грудня 2010

Інші новини Киргизії


Місцерозташування Киргизії

Карта, що показує місце розташування Киргизії

Також завітайте на портал «Киргизія»
Киргизія

Сформована за дорученням президента Киргизії лідером проурядової Соціал-демократичної партії Алмазбеком Атамбаєвим правляча коаліція розпалася, не домовившись по кандидатурі спікера парламенту, повідомляє NEWSru.com.

«Коаліція більшості розпалася, заявив Атамбаєв на засіданні парламенту в п'ятницю, мотивуючи це тим, що група депутатів з коаліції не підтримали напередодні кандидатуру спікера», - завив виконуючий обов'язки спікера Ташболот Балтабаев. За його словами, у засіданні парламенту знову оголошено перерву «до тих пір, поки не стане відомо, якій політичній партії глава держави Роза Отунбаєва передасть право формування коаліції».

Нагадаємо, правляча коаліція була сформована з трьох партій - соціал-демократів, республіканців і «Ата-Мекен». Напередодні парламент Киргизії проголосував проти призначення на пост спікера лідера партії «Ата-Мекен» Омурбека Текебаєва. «Незатвердження Текебаєва на посаді спікера парламенту Киргизії означає провал нещодавно створеної правлячої коаліції на чолі з Соціал-демократичною партією (СДПК)», - заявив член фракції «Ар-Намис» Канибек Осмоналіев, коментуючи підсумки голосування депутатів. Відповідно до угоди про створення коаліції «в разі розпаду коаліції подають у відставку всі посадові особи, обумовлені цією угодою, у тому числі торага Жогорку Кенеша (спікер парламенту)».

«Тому завтра, в п'ятницю, право на формування правлячої коаліції має перейти до партії" Ата-Мекен», - сказав Осмоналіев, але висловив сумнів, чи «має лідер партії «Ата-Мекен» після сьогоднішнього провалу моральне право приступити до формування правлячої коаліції».

Згідно з дорученням президента Киргизії Рози Отунбаєвою від 11 листопада, право першої спроби сформувати правлячу коаліцію дісталося СДПК. У п'ятницю, 3 грудня, закінчуються 15 робочих днів, протягом яких СДПК повинна була створити правлячу більшість. Вона мала право виставити своїх людей на затвердження на посаді спікера парламенту, прем'єр-міністра і уряду.

Джерела

[ред.]