Православні зустріли Різдво

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

7 січня 2013

Народження Ісуса

Православні і греко-католики, які живуть за Юліанським календарем, сьогодні, 7 січня, відзначили одне з головних церковних свят — w:Різдво Христове. Крім Української православної церкви, Різдво 7 січня відзначають Російська, Грузинська, Сербська, Єрусалимська православні церкви, афонські монастирі, а також частина католиків і протестантів, що живуть за Юліанським календарем. З настанням Різдва завершився суровий сорокаденний Піст.

По всій планеті урочисті богослужіння проходили в більш ніж 30 тисячах церков в 70 країнах світу на всіх континентах.

У різдвяну ніч у Києві у всіх храмах та монастирях УПЦ були відправлені святкові богослужіння.

З нагоди свята о 14:00 в Києві на вулиці Хрещатик відбулася концертна програма «Христос народився! Славімо його». Масові гуляння пройшли на майданчику перед будівлею КМДА. Атмосферу традиційної української коляди створив академічний український фольклорний етнографічний ансамбль "Калина", а також академічний ансамбль пісні і танцю МВС України. Крім того, гості свята мали змогу побачити різдвяний вертеп і колядки.

Також впродовж всього різдвяного періоду у столиці працює новорічно-різдвяне селище. В рамках проекту відкрито святковий ярмарок, де можна придбати українські сувеніри, вироби народних майстрів, ялинкові прикраси, міні-ялинки, подарунки, а також спробувати різноманітні солодощі. При цьому на Майдані Незалежності з боку Національної музичної Академії ім. Чайковського продовжує свою роботу льодова ковзанка.

Нагадаємо, християнське свято народження Ісуса Христа запровадили в ІV столітті. Проте через різницю в церковних календарях, католики відзначають це свято 25 грудня, а православні та греко-католики — 7 січня.

Джерела[ред.]

Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: