Президентські вибори в Російській Федерації

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 березня 2008

2 березня почалося голосування у третіх за історію країни президентських виборах у Російській Федерації. Більш ніж 109 мільйонів зареєстрованих виборців голосуватимуть за чотирьох кандидатів: члена Демократичної партії Андрія Богданова, голову Ліберально-демократичної партії Володимира Жириновського, голову Комуністичної Партії Геннадія Зюганова та за діючого прем'єр-міністра країни, Дмитра Мєдвєдєва.

На думку оглядачів очевидним фаворитом перегонів є представник Єдиної Росії Дмитро Мєдвєдєв, який до того ж отримав підтримку популярного президента Росії Володимира Путіна. Результат виборів мало в кого викликає сумнів — оглядачів білше цікавить явка виборців на виборчі дільниці, що є своєрідним показником підтримки політики уряду країни. У передвиборчій кампанії впевненість кандидата у перемозі була настільки високою, що він відмовився від телевізійних дебатів. До того ж основні телевізійні канали давали ґрунтовні коментарі передвиборчої кампанії Мєдвєдєва.

Попереднього дня у Росії був оголошений т. зв. "день тиші", коли була заборонена передвиборна агітація. Зараз у столиці країни більшість наглядної агітації спрямовані на заклик громадян взяти участь у виборах. За пребігом виборів слідкують 236 міжнародних і близько мільйона російських спостерігачів. Участь у моніторингу виборів беруть такі організації як Асамблея Ради Європи, представники асамблеї СНД та інші. Незавжаючи на це інша провідна міжнародна організація — ОБСЄ відсутня, оскльки між нею і владою країни не вдалося досягти домовленості про кількість спостерігачів та термін перебування в країні.

Голосування в одинадцяти часових поясах країни розпочалося ще 1 березня за київським часом, а на Далекому Сході голосування вже завершене. Там проголосували майже 56% виборців. За прогнозами ЦВК явка виборців на цьогорічних виборах має скласти принаймні 60% і офіційні джерела стверджують, що активність виборців є більшою ніж на попередніх виборах. За звичаєм для тих, хто бере участь у голосуванні існують різні заохочення — від медичного огляду до сувенірних подарунків.

Джерела[ред.]