Рада Безпеки ООН просить з'ясувати справу участі миротворців у боротьбі в Малі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.


28 лютого 2013

Голова представництва Франції при ООН заявив, що Рада Безпеки звернеться до генерального секретаря Пан Гі Муна, щоб він опрацював офіційний звіт про можливість операції миротворчих сил ООН у західноафриканській країні Малі.

Жерар Арод заявив, що 15-членна Рада Безпеки узгіднила в середу прохання щодо звіту і що вона просить, щоб він був завершений до кінця березня.

Повідомлення про це зроблено в час, коли французькі та африканські війська продовжують наступ проти ісламських екстремістів, які минулого року захопили контроль над північним районом Малі. Франція втрутилася у конфлікт у Малі в січні, коли екстремісти почали наступати на південь у напрямі столиці Бамако.

Підтримувані ООН війська африканських країн, відомі як AFISMA, готуються очолити наступальні операції після того, як французькі бойові частини залишать країну.

Експерти підкреслюють різницю між миротворчими силами ООН і регіональними бойовими частинами, такі як AFISMA, і кажуть, що сили ООН — згідно з правилами організації — не можуть брати участі в будь-яких бойових діях у Малі.