Рейтинг свободи слова в Україні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 лютого 2013

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала новий Індекс свободи преси. Перші місця у рейтингу зайняли Фінляндія, Нідерланди та Норвегія, а останні три позиції — Туркменістан, Північна Корея й Еритрея. Україна посіла 126 місце із 179 країн світу, а отже опустилася на 10 позицій нижче, ніж тогоріч, і за рівнем свободи слова перебуває між Алжиром і Гондурасом

Йохан Бір, голова східноєвропейського бюро організації, зазначив, що: «Загалом, останні два роки ситуація зі свободою преси (…) дуже погіршилася. У деяких виданнях знову з’явилася самоцензура. Триває процес припинення діяльності деяких засобів масової інформації у регіонах. Ми є свідками погіршення всіх сторін свободи преси в Україні».

За даними організації, найбільше загинуло журналістів у Сирії (36 смертей), найбільше розправ над представниками преси зафіксовано у Сомалі, Мексиці та Пакистані. Серед найнебезпечніших держав для журналістів є також Філіппіни й Ірак. Організацією було зареєстровано 80 випадків агресій щодо журналістів в Україні, що є рекордною кількістю за останні десять років.


Джерела[ред.]