Роскомнагляд заблокував Вікіпедію

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 серпня 2015

Вітальний банер на сторінках російської Вікіпедії із надписом:
«Вікіпедію почали блокувати в Росії. Дізнайся, що робити поки не пізно»

Роскомнагляд прийняв рішення щодо блокування сторінки Російської вікіпедії «Чарас». У повідомленні Роскомнагляду вказується, що «протиправний характер розміщеної у Вікіпедії інформації підтверджено експертизою і відповідним рішенням ФСКН РФ».

Підставою для блокування стало рішення Чорноярського району Астраханської області, в якому було задоволено позов прокурора села Чорний Яр, в якому зазначалося, що в статті «Чарас» міститься інформація, заборонена до поширення законодавством Російської федерації. Раніше, 18 серпня, Роскомнагляд направив вимогу щодо вилучення статті «Чарас» спочатку до «Викимедиа РУ», а потім, 20 серпня — виклав її публічно.

Російські вікіпедисти відзначають, що блокування однієї статті фактично призведе до блокування всього ресурсу на території Росії, оскільки Вікіпедія працює на основі протоколу HTTPS, що не допускає обмеженого доступу до окремих сторінок. Незважаючи на це, вікіпедисти відмовилися вилучати статтю, проте перейменували її.

Водночас, російські вікіпедисти опублікували детальну інструкцію, в якій пояснюється, яким чином можна обійти заборону, використовуючи проксі-сервери.


Див. також[ред.]

Джерела[ред.]