Перейти до вмісту

СБУ виявила насіння каннабісу на суму 6 мільярдів гривень на Прикарпатті

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

18 листопада 2010

Співробітники відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Івано-Франківській області у селі Хотимир Тлумацького району виявили три двохсотлітрові діжки насіння конопель, що передбачалося для посіву і вирощування особливо небезпечного наркотику марихуани.

Як повідомляла прес-служба СБУ, Службою безпеки України було порушено кримінальну справу за фактом незаконного посіву та незаконного вирощування конопель та за фактом незаконного виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення чи збуту наркотичних засобів, вчинених за попередньою змовою організованою групою.

Тоді співробітники УСБУ виявили у селі Хотимир Тлумацького району Івано-Франківської області до двох тон марихуани загальною вартістю близько 3,5 мільйонів гривень, ліквідували нарколабораторію та затримали членів ОЗУ, що налагодило повний цикл виробництва наркотику. Кримінальну справу згідно закону СБУ передала на розслідування в УБОЗ УМВС в Івано-Франківській області.

Для оперативників СБУ та слідчих УБОЗ УМВС нез’ясованим залишалося питання: яким чином хотимирське ОЗУ мало намір провадити свою незаконну діяльність у наступному році. Адже попри те, що рослини конопель з понад двох гектарів полів було знайдено, насіння від них зникло.

Виявилося, що насіннєвий матеріал зловмисники приховали ретельніше, ніж самий наркотик. Його було виявлено у підвалі у приватному помешканні у селі Хотимир. Експерти вважають, що при мінімально-сприятливих погодних умовах зі знайденого насіннєвого фонду могло вирости близько 7 млн. кущів рослин каннабісу. Після переробки у наркотичну речовину та її продажу у гуртовій мережі зловмисники могли отримати понад 6 млрд. гривень незаконного прибутку.

Слідчі дії щодо хотимирського наркоугрупування тривають. Дана справа є зразком вдалої співпраці УСБУ та слідчих УМВС в Івано-Франківській області, завдяки якій впродовж поточного року було ліквідовано два організованих злочинних угрупування у сфері незаконного обігу наркотиків та перекрито канал контрабанди наркотичних речовин з-за кордону.

Джерела[ред.]