США нададуть допомогу сирійській опозиції

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.


28 лютого 2013

Сполучені Штати нададуть сирійській опозиції термінову допомогу на суму 60 мільйонів доларів, включно з харчами і медичними припасами та прямою «нелетальною підтримкою» опозиційної Верховної військової ради.

Про це рішення Вашингтона повідомив державний секретар Джон Керрі після переговорів у четвер у Римі. Керрі заявив, що опозиція і її міжнародні прихильники «працюють разом заради досягнення миру» в Сирії.

Американський держсекретар заявив, що світова громадськість стала свідком посилення жорстокості президента Сирії Башара аль-Асада і, що сирійський народ не може досягнути своєї цілі «вільного, безпечного і чесного суспільства» за влади Асада.

У переговорах у Римі також взяв участь голова Сирійської національної ради Муаз аль-Хатіб, який виступив з Керрі на спільній прес-конференції.

Керрі зазначив, що рішення США основане на повідомленнях про «тривалу брутальність краще озброєних військових сил» кажучи, що Армії Сирії допомагають бійці з Ірану та бойовики войовничого угруповання Гезболла.