Сайт Wikileaks має намір оприлюднити мільйони секретних документів

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 листопада 2010

Працівники інтернет сайту Wikileaks повідомили, що стали об’єктом хакерських атак напередодні запланованої публікації більші ніж 2,7 млн. секретних документів. Документи, являють собою конфіденційне службове листування дипломатичних служб, та працівників посольств США. Оглядачі називають публікацію секретних документів "дипломатичним вибухом". Працівники сайту через мережу Twitter повідомили про "відмову сервісу" в результаті хакерських атак і наголосили, що все одно мають намір ввечері опублікувати документи в декількох провідних газетах навіть, якщо сайт не буде працювати.

Адміністрація президента Обами звернулася до засновника сайту Джуліана Асанжа із застереженням, що оприлюднення секретних документів може поставити під загрозу життя "незліченної кількості" людей. Разом з тим, американська адміністрація відмовилася брати участь в переговорах стосовно публікації або розповсюдження незаконно отриманих урядових секретних документів. Раніше стало відомо, що офіційні особи у Вашингтоні через американські посольства по всьому світі вже почали попереджувати дипломатів про можливість інформаційного витоку.

Джуліан Ассанж, у свою чергу, повідомив журналістам у неділю, що документи, які вони мають оприлюднити, стосуються майже всіх основних питань в кожній країні світу." Wikileaks також підтвердив, що такі провідні газети, як Ель-Паїс, Ле-Монд, Шпігель, The Guardian і The New York Times також збираються ввечері публікувати ці матеріали. Найбільше занепокоєння викликає публікація образливих коментарів [американських дипломатів] стосовно лідерів декількох ісламських країн і їхньої державної політики. На думку аналітиків, лист Барака Обами відображає стурбованість адміністрації США можливою публікацією секретних файлів, які можуть містити думки американських дипломатів про інших політиків, деякі з яких можуть бути надто відвертими і неприємними.

Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: