Світ зустрічає Новий рік

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 січня 2013

В більшості країн світу сьогодні зустріли Новий рік.

Феєрверками відсвяткували початок нового 2013 року в Афінах, Лондоні та Москві.

У Дубаї в найвищій будівлі світу небо розцвітили феєрверки, тоді як в Італії папа римський Бенедикт XVI відвідав площу Святого Петра, де знаходиться сцена, яка зображує народження Ісуса Христа.

Святковий салют висвітлив Сіднейську бухту, коли на східному узбережжі Австралії і в інших країнах Тихоокеанського регіону розпочалося святкування Нового року. На феєрверк біля Сіднейської бухти зібралися близько 1,5 мільйонів чоловік. Деякі влаштувалися на узбережжі ще вдень, щоб зайняти кращі місця для перегляду святкового шоу, за яким також спостерігають безліч телеглядачів.

Сигнал до початку салюту дала відома австралійська співачка Кайлі Міноуг. Вона ж записала саундтрек до вистави.

В Японії мільйони жителів відправилися в сінтоїстські і буддійські храми, щоб відвідати традиційні новорічні церемонії та молитви.

У Гонконгу Новий рік також зустрічають грандіозним піротехнічним шоу, подивитися на яке зібралися десятки тисяч людей на обох берегах бухти. Феєрверки одночасно запускають і з води, і з навколишніх хмарочосів.

Влада індонезійської столиці Джакарти в переддень Нового року перекрили рух по головному шосе, де пройшов перший в історії міста вуличний карнавал. На 16 сценах танцювали і співали популярні естрадні виконавці.

Нью-Йорк зустрів новий рік традиційним барвистим народним гулянням на Таймс-сквер, а Сполучені Штати стали однією з останніх країн у світі, яка вступила в 2013 рік. Більше 1 мільйона святкуючих людей у центрі Нью-Йорка відраховували останні секунди 2012 року, спостерігаючи за блискучим спускається 6-тонним кришталевою кулею, на якому запалилася напис «2013».

В той же час в частині країн Новий рік був не таким веселим. Найбільше місто Бірми, Рангун, вперше став учасником глобального новорічного марафону, з тих пір, як країна подолала багаторічну військову диктатуру, яка традиційно забороняла масові народні гуляння.

У південній частині Філіппін, святковий настрій був затьмарений наслідками смертоносного тайфуну, який забрав життя понад 1000 людей на початку грудня.

А в Індії, в багатьох готелях і барах скасували широке святкування новорічної ночі в пам'ять про дівчину, яка померла в суботу, після того як вона піддалася груповому згвалтуванню в Нью-Делі. Це жорстокий злочин шокувало індійську націю.

Крім того, новорічне свято в економічній столиці Кот-д'Івуара Абіджані затьмарений трагедією. За попередніми даними, не менше шістдесяти людей загинули в результаті тисняви​​, яка утворилася в новорічну ніч біля стадіону.

Джерела[ред.]

Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: