Перейти до вмісту

Сліпак Василь Ярославович

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Васи́ль Яросла́вович Сліпа́к (20 грудня 1974, Львів — 29 червня 2016, Луганське, Бахмутський район, Донецька область) — український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера.

Вихованець хорової капели «Дударик». У складі хорової капели виступав у найпрестижніших концертних залах України і світу.

1992 року став студентом класу сольного співу народної артистки України, професора Байко М. Я., під керівництвом якої оволодів значним репертуаром із творів українських і західноєвропейських композиторів.

Василь Сліпак у 1997 році успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери. Його голос дав змогу йому почати сольну кар'єру у Франції та Європі.

Співак став активним учасником усього, що відбувалося в діаспорі: підтримав Паризький Євромайдан, який триває від 28 листопада 2013 року. Постійно відправляв на Майдан передачі з гуманітарною допомогою, збирав гроші, влаштовував благодійні концерти.

Брав участь у війні на Сході України: воював у Пісках (травень 2015) у районі Донецького аеропорту; в Авдіївці у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Доброво́льчого українського ко́рпусу (ДУК ПС); у Водяному (вересень 2015). 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання як кулеметник у складі 1-шої штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС), загинув у бою близько 6:00 від ворожої кулі калібру 12.7 мм, яку випустив снайпер з великокаліберної гвинтівки. Василь Сліпак ціною власного життя врятував побратимів.

Сліпак Василь Ярославович
[[Файл:|200x200px]]
Останні новини в категорії
оновити
стаття в Вікіпедії
світлини та інші медіа-файли