Перейти до вмісту

Стецьків хоче створювати суспільне телебачення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 вересня 2005

Цікава розмова сталася в ефірі «5 каналу». Спочатку до студії завітав колишній працівник каналу, а зараз віце-президент Національної телекомпанії України Андрій Шевченко. Він прийшов замість Тараса Стецьківа, щоб надати коментарі про відставку останнього. Під час розмови до студії зателефонувала прес-секретарка Президента України Ірина Геращенко, яка спробувала прояснити ситуацію навколо суспільного телебачення в Україні та відставки Тараса Стецьківа.

Спільними зусиллями Ірини Геращенко та Андрія Шевченка вдалося з'ясувати наступне:

  • Президент не проти створення суспільного телебачення на базі «Першого» каналу. Але він не телевізійник, а тому готовий до громадської дискусії, як створювати суспільне телебачення;
  • Ірина Геращенко повідомила, що Президент повністю підтримує необхідність створення суспільного телебачення, як такого;
  • Тарас Стецьків піде зі своєї посади тільки у випадку, якщо Президент не дасть чітких пояснень, щодо долі суспільного телебачення та умов його заснування. У випадку згоди Ющенка на створення суспільного телебачення на базі «Першого», Стецьків має намір залишитися.
  • Заява Стецьківа не є ультиматумом президенту, це лише доказ того, що під різні цілі повинен бути різній менеджмент. Цієї думки притримується і Андрій Шевченко, який не виключає, що піде з каналу (а разом з ним і команда, яка прийшла на «Перший»): «Команда не зможе працювати на пропагандистському каналі».
  • Президенту був представлений план реформування УТ-1, в якому кінцевим пунктом є створення суспільного телебачення.

Підводячи підсумок можна навести слова Андрія Шевченка: «Нам потрібні лише правила гри, після оприлюднення яких ми зможемо приймати відповідні рішення».

Сьогодні в парламенті прийняли зміни до 12 статті Закону України "Про телебачення та радіомовлення", згідно яких умови фінансування не розповсюджуються на организації суспільного мовлення України. Такі умови, в контексті 12 статті вищезгаданого закону, пропонується встановлювати тільки для державних телерадіоорганізацій, які разом з суспільним телебаченням, пропонується вважати основой національного телебачення України.

Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Джерела[ред.]