Перейти до вмісту

Страйк російської Вікіпедії

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

10 липня 2012

10 липня російська Вікіпедія закрилася на знак протесту проти пропонованих поправок до закону «Про інформацію», обговорення яких цього дня триватимуть у Державній Думі Російської Федерації. Ці поправки можуть стати основою для реальної цензури в мережі Інтернет – формування списку заборонених сайтів і IP-адрес з їх подальшою фільтрацією.

Лобісти та активісти, які підтримують ці поправки, стверджують, що вони спрямовані виключно проти змісту на зразок дитячої порнографії «і тому подібних речей», але, на думку вікіпедистів, слідування положенням і формулюванням, винесеним на обговорення, може спричинити до створення в Росії аналога «великого китайського фаєрволу». Практика застосування законодавства, що існує в Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, за якого незабаром і доступ до Вікіпедії буде закрито по всій країні.

10 липня проходитиме друге читання закону в Державній думі Російської Федерації. Поправки набудуть чинності в день підписання закону Президентом Російської Федерації після третього читання, дата якого поки що не визначена.

Раніше подібні акції протестів влаштовували 4 жовтня 2011 на італійській Вікіпедії проти законопроекту «DDL intercettazioni» (Закону «Про прослуховування») та на Англомовній Вікіпедії 18 січня 2012 року проти прийняття Палатою представників США закону «Про боротьбу з інтернет-піратством» i та Сенатом США «Про запобігання реальним інтернет-загрозам для творчості та крадіжки інтелектуальної власності».

Джерела

[ред.]