Перейти до вмісту

Суд звільнив Оскара Пісторіуса під заставу

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 лютого 2013

Суддя у ПАР заявив, що паралімпійський спортсмен Оскар Пісторіус, якого звинувачено у вбивстві, може бути звільнений під заставу. Сума застави становить 250 тисяч рандів, або приблизно 112 тисяч доларів США.

У своїй постанові суддя Десмонд Нейр заявив, що прокуратура не довела, що Пісторіус може втекти або має достатню схильність до насильства для того, аби відмовити йому у звільненні під заставу.

Коли суддя оголосив своє рішення в залі суду, де зібралися родичі спортсмена, пролунали радісні вигуки.

Оскар Пісторіус заперечує звинувачення у навмисному вбивстві своєї дівчини Ріви Стінкамп. Він заявляє, що вистрілив у неї в своєму будинку, переплутавши її в ночі з грабіжником.

Протягом двох годин слухань, Пісторіус часто плакав і виявляв емоції.

Ріва Стінкамп загинула 14 лютого внаслідок вогнепальних поранень, які вона зазнала крізь двері ванної кімнаті у будинку Пісторіуса у Преторія.

Прокурори намагалися довести, що є чималий ризик того, що Оскар Пісторіус буде переховуватись, і тому просили не випускати його під заставу.

Головний адвокат Баррі Ру, у свою чергу, попросив суд пом'якшити обвинувачення, заявивши, що новина про головного слідчого у справі Пісторіуса Гілтона Боту послабила позиції прокурорів. Нагадаємо, що, як виявляється, самого Боту звинувачується в убивствах.

У четвер, поліція підтвердила, що проти слідчого Боти висунуто сім звинувачень у спробах убивства і, що його відсторонено від виконання обов'язків.