Суд позбавив Бандеру і Шухевича звання Героїв України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

2 серпня 2011

2 серпня 2011 року Вищий Адміністративний Суд України підримав рішення донецького суду про визнання незаконним присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу і Степану Бандері. Своїм рішенням суд відхилив касаційні скарги колишнього президента України Віктора Ющенка і декількох інших осіб, які оскаржували позбавлення званння Героя України донецьким судом.

Степан Бандера отримав званння Героя України указом президента Ющенка від 22 січня 2010 року, а Роман Шухевич отримав це ж звання ще 2007 року. Ці рішення викликали неоднозначну реакцію у суспільстві, проти таких рішень Ющенко виступило декілька позивачів у судах. 2 квітня 2010 року Донецький окружний суд позбавив Шухевича звання Героя України на підставі того, що він не був громадянином України на момент присвоєння звання.

Віктор Ющенко у свою чергу звинуватив Адміністрацію Президента у втручанні в судовий процес і наголосив, що звання позбавили за вказівкою з Банкової. Депутат він НУ-НС Андрій Парубій зазначив, що готується подання до Верховного суду України з вимогою скасувати обидва ці рішення. У той самий час онук Бандери через свого адвоката відмовився повернути нагороду, поки рішення про позбавлення звання Героя України не буде переглянуте Верховним Судом України.


Джерела[ред.]