Україна вшанувала жертв Голодомору

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 листопада 2012

У суботу в Україні пройшли заходи, присвячені 79-й річниці Голодомору 1932-1933 років. Вшанування жертв Великого Голоду, організованного сталінським режимом, відбулися в усіх обласних центрах держави, наймасштабніша акція пройшла у Києві.

О 14 годині близько 3 тисяч чоловік пройшлися жалобною ходою від станції метро Арсенальна до меморіалу жертвам Голодомору. Учасники вшанували пам'ять загиблих від голоду співвітчизників хвилиною мовчання, після якої о 16 годині розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку пам'яті».

У жалобній ході також взяли участь представники опозиційних партій «Батьківщина», УДАР та ВО «Свобода», представники Світового конгресу українців, акредитовані в Україні посли іноземних держав. За участю глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета та представників Української греко-католицької церкви відбувся молебень. На пагорбі поблизу монумента учасниками був розгорнутий плакат з написом «Голодомор — геноцид. Пам'ятаємо».

Офіційні особи України вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років у п'ятницю, 23 листопада. У жалобному заході взяли участь чинний Президент України Віктор Янукович та його попередники Віктор Ющенко, Леонід Кучма та Леонід Кравчук, прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк та інші.

Пам'ятні заходи також відбулися у Молдові, Польщі, Болгарії, Угорщині та Росії. Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті прем'єр-міністра, закликав канадців вшанувати пам'ять жертв Голодомору-геноциду, вчиненного комуністичним речимом на чолі з Йосипом Сталіним.

Голодомор 1932-1933 років за різними оцінками забрав життя від 3 до понад 10 мільйонів чоловік. Великим Голодом були охоплені Україна, частина Бессарабії, Кубань.День пам'яті жертв голодоморів відзначається в України з 1998 року.

Голодомор визнаний геноцидом 23 іноземними державами.


Джерела[ред.]