Україна розпочала головування в ОБСЄ та ОЧЕС

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

1 січня 2013

ОБСЄ
Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна

З 1 січня Україна вперше розпочала головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Головування в ОБСЄ триває один рік, а головою є міністр закордонних справ головуючої країни. Головою МЗС України є Леонід Кожара. Допомагати Україні буде Ірландія, яка очолювала ОБСЄ в 2012 році, а також головуюча країна в організації в 2014 році, на яку претендують Сербія й Швейцарія. Серед ключових пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році врегулювання тривалих конфліктів, зміцнення заходів довіри і безпеки на просторі ОБСЄ, використання потенціалу Організації в забезпеченні енергетичної безпеки, сприяння економічному розвитку, в тому числі розбудові нових торговельних і транспортних коридорів.

Цього ж дня Україна почала очолювати і ще одну міждержавну організацію — Організацію чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), в якій вона буде головувати півроку до 1 липня 2013 року.

Генеральний секретар Постійного міжнародного секретаріату ОЧЕС Віктор Цвіркун зазначив, що пріоритетним завданням України є реалізація економічної програми.

У червні 2012 року була прийнята економічна програма країн ОЧЕС, яка передбачає діяльність в різних сферах економіки країн-членів і більш тісну взаємодію між державами-учасницями, зокрема в енергетиці, сільському господарстві, захисті навколишнього середовища, медицині та освіті.

Джерела[ред.]