Перейти до вмісту

Українська опозиція об'єднується

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

31 березня 2012

«Народна Самооборона» приєдналася до партії «Батьківщина». Про це ідеться у зверненні лідера НС Юрія Луценка до делегатів з’їзду «Батьківщини». «Фронт Змін» долучиться до них протягом наступних трьох тижнів, повідомив її очільник Арсеній Яценюк. Саме в об’єднанні сил опозиція бачить свою можливість перемогти на виборах. Утім, деякі політичні експерти з цим не погоджуються.

Опозиційні лідери переконані в тому, що ідучи на вибори спільним списком вони зможуть ефективніше заручитися підтримкою виборців, і як результат отримати більше мандатів у парламенті.

В «Батьківщині» також переконані, що партію влади можна буде перемогти тільки якщо опозиція об’єднається. Так, Олександр Турчинов озвучив звернення лідера партії Юлії Тимошенко, яка перебуває у Качанівській колонії. Тимошенко закликає опозиціонерів забути про власні чвари і міжусобну критику, а також нагадує, що спільний список — це єдиний шлях до перемоги на виборах.

На сьогоднішньому з’їзді «Батьківщини» представники опозиційних сил також ухвалили резолюцію. В ній ідеться про те, що до початку травня список кандидатів у депутати від опозиціонерів повинен бути затверджений. Політичні експерти висловлюють думку, що до «Батьківщини», «Народної Самооборони» та «Фронту Змін» долучаться й інші опозиційні сили, проте не всі — в цьому є як плюси, так і мінуси. Оскільки раніше в Україні не було абсолютно позитивного досвіду співпраці опозиціонерів, то і цього разу на відміну від розрахунків представників опозиційних сил, єдиний список може не надати додаткової підтримки електорату.

З іншого боку, об’єднання в єдиний список може стати сигналом для виборців, що опозиція готова узгоджено працювати. Голова ради директорів Інституту політичних, соціологічних та маркетингових досліджень ім. Т. Шевченка Володимир Бондаренко вважає, що оскільки опозиційні лідери вже мають досвід співпраці, то цього разу оминаючи гострі кути будуть більш ефективно співпрацювати.

Експерти також нагадують, що об’єднання опозиції та її результати на виборах будуть показовими для президентських перегонів, адже якщо спільний список опозиції отримає більше голосів ніж партія регіонів, то його очільник стане найбільш вірогідним супротивником Віктора Януковича на президентських виборах.


Джерела

[ред.]