Українські банки дають кредити поза законом!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

28 грудня 2010

Інші новини України
Місцерозташування України

Карта, що показує місце розташування України

Також завітайте на портал «Україна»
Україна
Національний банк України

Українськии банки на протязі 7 рокив надавали кредити не маючи належної Ліцензії Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далее-Держфінпослуг)!

Про це сьогодні заявив Іван Мазура, ст.юрист-консульт ПП "Юг-консалт" у своєму відкритому листі до СМІ.

"Майже всім українським банкам вдавалося ігнорувати вимоги Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"(далее-Закон), - розповідає Іван, - надаючи громадянам кредити не отримуючи Ліцензії Держфінпослуг!"

"Так, відповідно ч.1 ст.34 вище згаданого Закону діяльність по "наданню кредитів за рахунок залучених коштів" належить до обов'язкового ліцензування и потребує від "фінансових установ" отримання Ліцензії в Держфінпослуг.

Відповідно п.1 ч.1 ст.1 цього закону банки належать до "фінансових установ", які не мають статусу "кредитної установи"!, - зазначається у листі".

"Раніше, банки запевняли клієнтів у законності своєї діяльності. Вони запевнили усіх в не потребі отримання Ліцензії Держфінпослуг, посилаючись на визначення операції з "розміщення залучених коштів..." як кредитну. Цю операцію банки провадять відповідно отриманої ними від Національного Банку України "Банківської ліцензії", але до цього часу юристам було не зрозуміло що таке те "розміщення". Як виявилось "розміщення" це кошти у депозитах! А отримання таких коштів також потребує "банківську ліцензію". Отже стає зрозумілим, що "розміщення залучених коштів..." це розміщення коштів одного банку на депозиті у іншого!, - зазначив І.Мазура."

Необхідність отримання банками Ліцензії Держфінпослуг на "надання кредитів за рахунок залучених коштів" була обов'язковою!

Не отримання банками цього виду ліцензій можна легко перевірити на сайті реєстру Держфінпослуг http://reestr.dfp.gov.ua

"Банкам фактично вдавалося на протязі 7 років ухилятися від отримання Ліцензії Держфінпослуг і таким чином не виконувати ліцензійних вимог, - зазначив І.Мазура, - як наслідок такої діяльності стала фінансова криза в Україні."

Будучи неконтрольовані з боку Держави, банки видавали кредити "наліво та направо", що завдяки ефекту мультиплікації та кредитної емісії спричинило гіперінфляцію та безробіття.

Таким чином, українським банкам вдається до цього часу прокручувати аферу по наданню кредитів без виконання Ліцензійних умов, та отримувати прибуток від такої незаконної діяльності на протязі 20 майбутніх років!

Але лиха без добра небуває.

"Тепер громадяни отримали право визнати кредитний договір з банком недійсним, - сказав Мазура."