Українські банки дають кредити поза законом!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 грудня 2010

Національний банк України

Українські банки упродовж 7 років надавали кредити не маючи належної Ліцензії Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі — Держфінпослуг)!

Про це сьогодні заявив Іван Мазура, старший юрист-консультант ПП "Юг-консалт" у своєму відкритому листі до ЗМІ.

"Майже всім українським банкам вдавалося ігнорувати вимоги Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"(далі — Закон), — розповідає Іван, — надаючи громадянам кредити не отримуючи Ліцензії Держфінпослуг!"

"Так, відповідно ч. 1 ст. 34 вище згаданого Закону діяльність по "наданню кредитів за рахунок залучених коштів" належить до обов'язкового ліцензування й потребує від "фінансових установ" отримання Ліцензії в Держфінпослуг.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 1 цього закону банки належать до "фінансових установ", які не мають статусу "кредитної установи"!, — зазначається у листі".

"Раніше, банки запевняли клієнтів у законності своєї діяльності. Вони запевнили усіх в не потребі отримання Ліцензії Держфінпослуг, посилаючись на визначення операції з "розміщення залучених коштів..." як кредитну. Цю операцію банки провадять відповідно отриманої ними від Національного Банку України "Банківської ліцензії", але до цього часу юристам було не зрозуміло що таке те "розміщення". Як виявилось "розміщення" це кошти у депозитах! А отримання таких коштів також потребує "банківську ліцензію". Отже, стає зрозумілим, що "розміщення залучених коштів..." це розміщення коштів одного банку на депозиті в іншого!, — зазначив І.Мазура."

Необхідність отримання банками Ліцензії Держфінпослуг на "надання кредитів за рахунок залучених коштів" була обов'язковою!

Не отримання банками цього виду ліцензій можна легко перевірити на сайті реєстру Держфінпослуг http://reestr.dfp.gov.ua

"Банкам фактично вдавалося упродовж 7 років ухилятися від отримання Ліцензії Держфінпослуг і таким чином не виконувати ліцензійних вимог, — зазначив І.Мазура, — як наслідок такої діяльності стала фінансова криза в Україні."

Бувши неконтрольованими з боку Держави, банки видавали кредити "наліво та направо", що завдяки ефекту мультиплікації та кредитної емісії спричинило гіперінфляцію та безробіття.

Таким чином, українським банкам вдається до цього часу прокручувати аферу по наданню кредитів без виконання Ліцензійних умов, та отримувати прибуток від такої незаконної діяльності упродовж 20 майбутніх років!

Але лиха без добра не буває.

"Тепер громадяни отримали право визнати кредитний договір з банком недійсним, - сказав Мазура."