Українці вірять, що незалежне зовнішнє тестування здатне зменшити корупцію в системі освіти

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

10 квітня 2008

10 квітня Проект «Гідна Україна» в Запорізькому прес-клубі презентував результати опитування щодо стану корупції в сфері освіти, зокрема, при вступі до ВНЗ.

Дослідники дійшли висновку, що незалежне зовнішнє оцінювання супроводжується значно нижчим рівнем корумпованості, ніж інші методи оцінки знань під час вступу до вищих навчальних закладів. Рівень довіри до незалежного зовнішнього оцінювання в значній мірі залежить від обізнаності щодо цього методу. Громадяни залишаються невпевненими щодо ефективності дій уряду по зниженню рівня корупції в сфері освіти.

Опитування проводилося в грудні 2007 - лютому 2008 року. До нього були залучені респонденти з усієї України, які причетні до вишів: випускники шкіл, батьки випускників, студенти вишів 1-2 курсів та представники шкільних адміністрацій і вчителі шкіл. Усього було опитано 3249 респондентів старших за 18 років.

Більшість респондентів в усіх групах опитаних розглядають традиційні вступні іспити як дуже або дещо корумпованими, і лише незначна кількість респондентів вважає, що зовнішньому незалежному оцінюванню притаманна корупція. При цьому респонденти підтверджують, що існує незначна кількість спроб використати корупцію і при складанні тестів.

Доволі цікавими виявилися цифри при відповіді на питання „Чи виправданою є корупція?”. Як показало опитування, що використання корупційних підходів суттєво не впливає на відсоток тих, хто вступив до вишу. Відсоток тих, хто вступив до вишу через хабар, практично дорівнює відсотку тих, хто відмовився брати участь у корупційних схемах при вступі. таким чином, використання корупції при вступі до вищого навчального закладу виглядає нелогічним. Як показало опитування, серед факторів, які дійсно вплинули на вступ або невступ до ВНЗ, було відвідування підготовчих курсів.


Джерела[ред.]