У Казані відкрилась Універсіада

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

7 липня 2013


Медалі Універсіади 2013

У ніч з 6 на 7 липня 2013 року в Казані відбулася урочиста церемонія відкриття XXVII літньої Універсіади. Шоу проходило на новому, спеціально побудованому для проведення змагань стадіоні «Казань-арена», на якому були присутні більше 45 тисяч глядачів. У церемонії взяв участі президент Росії Володимир Путін.

Головним режисером церемонії виступив Олексій Сєченов, організаторами — Ігор Крутой, Жанна Шмакова і група компаній «Катрен».

У церемонії відкриття було задіяно 70 місцевих творчих ансамблів, учасниками вистави було близько 1,5 тисячі осіб.

Зведення сцени для проведення церемонії відкриття і закриття почалося 5 березня 2013 з монтажу металоконструкцій. Сцена виконана у формі піраміди в оточеному фонтанами колі, а її пік прикрашає величезна підйомна трансформована 6-тонна чаша для Вогню Універсіади з відеоекранами. Загальна вага конструкції становить 467 тонн.

Під урочистості центральна сцена з трьох боків була оточена водним простором. Серед трибун була влаштована оркестрова яма у вигляді величезної світиться літери «U». Небо над стадіоном висвітлювали рухливі промені потужних прожекторів.

Театралізована постановка, що передувала відкриттю, була присвячена Росії та її народам, а також історії столиці Татарстану. Глядачам були представлені картинки з життя сіверян-мисливців, оленярів на упряжках, пастухів і виноградарів з південних країв. Учасники були одягнені в національні костюми і виконували національні танці. Організатори підмішували в уявлення образи казкових Птахи-Трійки, Баби-Яги і Жар-Птиці.

Після цього глядачам було розказано про історію Казані і Татарстану, що складається з шести новел. Шоу супроводжувалося національними татарськими мелодіями і мотивами. У ньому брали участь 384 артиста, серед яких були 120 барабанщиків, які перебували у воді.

Слідом відбулася традиційна хода команд-учасниць, яку замикала під овацію російська збірна. Російський прапор на церемонії відкриття було довірено нести Дмитру Хом'яку — студенту Казанського федерального університету, майстру спорту міжнародного класу з важкої атлетики, чемпіону світу серед студентів 2012 та чемпіону світу серед молоді.

Кульмінацією свята стало запалення Вогню Універсіади. У церемонії взяв участь президент Росії Володимир Путін, який і оголосив офіційне відкриття студентських ігор. Цікаво, що Путін обмовився і замість Універсіади мало не відкрив Олімпіаду. Церемонія транслювалася в прямому ефірі на медіафасади стадіону, на екрані в Культурному Парку Універсіади і телеканалом «Россия 1».

Змагання пройдуть по 27 видам спорту, в яких візьмуть участь понад 13 тисяч спортсменів з 162 країн і буде розіграний 351 комплект нагород. Церемонія закриття Літньої Універсіада 2013 пройде на «Казань-арені» 17 липня 2013 також з 21:00.

Універсіада — міжнародні спортивні змагання серед студентів, що проводяться Міжнародною федерацією університетського спорту (FISU). Назва «Універсіада» походить від слів «Університет» і «Олімпіада». Часто згадується, як «Всесвітні студентські ігри» і «Всесвітні університетські гри». Кожні два роки проводяться літні та зимові універсіади. Історія студентського спорту почалася в 1905 році, коли в США пройшли перші міжнародні змагання серед студентів. У 1919 році Жаном Птіжаном була створена Конфедерація студентів. Під егідою цієї організації в 1923 році відбулися перші Всесвітні університетські гри в Парижі.

Джерела[ред.]