Перейти до вмісту

У Києві пошкоджено пам'ятник Леніну

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 липня 2009

Пам'ятник Леніну до акту вандалізму 1-го липня 2009 року.

30 червня 2009 року в Києві о 4:20 ранку група молодих людей побила кувалдою пам'ятник Леніну біля Бесарабського ринку. В результаті гранітній постаті Леніна потрощили носа і відбили руку. Ця акція була проведена активістами націоналістичної організації КУН та іншими незареєстрованими організаціями.

П'ятеро учасників акції віком від 20 до 38 років було заарештовано міліцією і проти них було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство). Затримані були допроваджені до Шевченківського РОВД столиці, де пізніше відбувся мітинг на їх мідтримку. Учасники мітингу закликали звільнити націоналістів, які на їх думку виконували указ президента про ліквідацію наслідків тоталітарного минулого. Пізніше проти протестуючих був застосований сльозогінний газ.

З осудом акту вандалізму проти пам'ятника виступили комуністи та інші ліві партії. У свою чергу пропрезидентська партія Наша Україна також виступа з осудом таких радикальних дій і закликала діяти у рамках закону. У той самий час пошкодження пам'ятника було названо "актом відчаю спровокованим байдужістю до національного питання". Судове засідання по справі у Шевченківському районному суді має відбутися 3 липня 2009 року.


Джерела

[ред.]
Wikipedia
Wikipedia
У Вікіпедії є окрема стаття на цю тематику: