Перейти до вмісту

У Тибеті тривають акції протесту: є загиблі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 березня 2008

На вулицях столиці Тибету, Лхаси спалахнули найгірші заворушення за останні 20 років. Натовпи будистських монахів скоюють числені напади на підрозділи поліції, офіційні будівлі, крамниці та інші заклади, які пов'язані з китайською присутністю у регіоні. Хвиля насилля була спричинена арештом декількох монахів, які брали участь у демонстрації присвяченій 49-ій річниці повстання тибетців проти китайської окупації. Невдовольство тибетців викликає також зростаюча присутність етнічного китайського населення у регіоні. Коли влада відмовилася звільнити монахів і був застосований сльозогінний газ демонстрація переросла у безлади. За інформацією китайської влади повстанці скоїли близько 160 підпалів у яких загинуло біля 10 осіб. Також є свідчення про жертви серед поліції, яка протистоїть демонстрантам.

У п'ятницю китайський уряд зробив спробу обмежити участь монахів у безладах і три найбільших монастирі у столиці Лхасі були оточені загонами поліції та армії. Навколо одного з них сталися зутички поліції більш ніж з 300 монахами. Наразі інформація з Тибету надходить у дуже обмеженому обсязі завдяки жорсткій цензурі китайського уряду. Уряд країни повідомляє, що повнісю контролює ситуацію, однак цю інформацію неможливо перевірити, оскільки до регіону не допускаються іноземні журналісти і там не присутнє жодне незалежне інформаційне агенство. Китай вже звинуватив духовного лідера Тибету Далай-Ламу, який знаходиться в екзилі з 1959 року, у підготовці та організації заворушень.

Далай-Лама, у свою чергу закликав владу Китаю до стриманості. З подібними заявами та проханнями до уряду Китаю звернулися й голови інших дипломатичних предстваництв. Існують побоювання, що репресії проти монахів можуть призвести до поширення конфлікту і приєднання до нього загалу наслення Тибету. Незважаючи на обмежений обсяг інформації, який надходить з регіону, по цілому світу прокотилася хвиля протестів перед представництвами Китаю з вимогою відновити незалежність Тибету. Подібні події в Лхасі сталися у незручний для Китая час, оскільки країна готується прийняти літні Олімпійські ігри і вже лунають вимоги бойкотувати їх з-за політики Китаю стосовно Тибету.


Джерела

[ред.]